2. kolo, sobota 3.8. Športový areál FC Petržalka

0:1

MONACObet liga 2024/2025
Diváci: 750
Reportáž Zostavy Porovnanie Časová os

Do zápasu kola nastúpili lepšie ViOnisti. Prvých 20 minút boli dominantnejší, domácim takmer nepožičali loptu. Prvú šancu však mali paradoxne domáci. Danekov pokus ale smeroval vedľa Richterovej brány. Petržalka mala aj ďalšiu šancu v 25. minúte, ale Pavúkov strelecký pokus zneškodnil Richter. Danek zakončoval aj v 31. minúte, no jeho pokus opäť vytesnil gólman Zlatomoravčanov. V 37. minúte znovu podržal Požitavčanov Richter, keď si poradil s nájazdom exspoluhráča Šveca. Najväčšiu šancu prvého polčasu mali Zlatomoravčania v 39. minúte po hlavičke Kuzmu, jeho pokus tesne minul svätyňu Petržalčanov. V závere prvého dejstva mal možnosť na otvorenie skóre mal Mazan, jeho strela skončila na bočnej žrdi Richterovej brány. Potom mohol z priameho kopu skórovať Baumgartner, namieril však len do múra.

Vedúci a rozhodujúci gól padol krátko po prestávke. Holp bol na ihrisku iba osem minút, keď chladnokrvne strelou po zemi prekonal Halousku. Presne zakončil kombináciu po osi Balaj - Kuzma. Domáci však mohli o pár minút vyrovnať, keď po nešťastnej ruke Suľu mali možnosť pokutového kopu. Strelu Pavúka však skvele zlikvidoval Richter, poradil si aj s následnou dorážkou. Možnosti z priamych kopov mali Balaj a Nonikashvili, úspešní však neboli. V 72. minúte mal veľkú šancu Mazan, ktorého strela skončila len na žrdi Richtera. Zlaté Moravce si tak v druhom zápase vonku pripísali ďalšie tri body, v tabuľke ich majú šesť, rovnako tak aj v tabuľke pravdy.

Najbližšie odohrajú zverenci Romana Hudeca duel vo ViOn aréne v piatok 9. augusta o 20:00 proti lídrovi z Prešova.