1. kolo, sobota 11.3. ViOn Aréna Zlaté Moravce

Michalovce

Fortuna liga 2022/2023 - Skupina o udržanie sa

FC ViOn: Lukáč - Suľa (72. Čerepkai), Pintér, Šuvalija (31. Toml), Čonka – Sloboda (31. Duga), Bednár - Almeida, Ďubek (32. Brenkus), Mondek - Ikugar (31. Pinte)

Michalovce: Száraz - Kotula, Marjanovič, Volanakis, Magda – Jánošík (70. Adekunle), Njie, Qose (56. Vaško) - Marcin (83. Petrík), Kanu (70. Žofčák), Pea (83. Begala)

Góly: 55. Almeida, 89. Brenkus (z 11 m) – 11. Jánošík, 24. Kanu, 33. Peňa, 78. Adekunle, 90. Žofčák

Žlté karty: Bednár, Suľa - Kanu, Kotula, Marjanovič, Žofčák

Rozhodoval: Gezmický – Pozor, Čajka

Diváci: 555
Reportáž Zostavy Porovnanie Časová os

V úvodnom dueli nadstavby - skupiny o záchranu sa do herného kolotoča vrátil Mondek, ktorý si odpykal jednozápasový trest za žlté karty. Chýbal aj Vestenický pre zranenie, ktoré si privodil v Michalovciach. Vyšetrenie ukázalo, že ide o natrhnutý zadný stehenný sval, jeho štart v jarnej časti je otázny.

Stretnutie bolo špeciálne pre kapitána červeno-modrých Ďubeka, ktorý si pripísal jubilejný 450-ty štart v slovenskej najvyššej súťaži.

V prvých minútach boli aktívnejší Zlatomoravčania, no po nešťastnom góle priamo z rohového kopu sa dostali v 11. minúte do vedenia Michalovčania. Úspešným strelcom bol Jánošík. V 24. minúte poslal Zemplínčanov do dvojgólového náskoku Kanu. S prebiehajúcou hrou nebol spokojný tréner Galád, ktorý sa rozhodol hneď pre štvornásobné striedanie. Ani to však nepomohlo oživiť hru ViOnu, v 34. minúte inkasoval tretíkrát. Strelou po zemi upravil na rozdiel triedy najlepší hráč na ihrisku Peňa.

Po zmene strán po akcii so Suľom znížil v 55. minúte nádhernou strelou Almeida, pre ktorého to bol štvrtý gól v sezóne. V 79. minúte po nájazde na Lukáča upravil Issa opäť na rozdiel troch gólov. V závere zápasu bol v šestnástke faulovaný striedajúci Čerepkai a pokutový kop premenil Brenkus. Rýchla odpoveď hostí však opäť nenechala na seba dlho čakať. Prišla z kopačky Žofčáka v 90. minúte, keď premenil ďalší samostatný nájazd na Lukáča.

Najbližšie vycestujú Zlatomoravčania v sobotu 18. marca do Ružomberka, ktorý si v úvodnom kole nadstavby hladko 3:0 poradil s Trenčínom.

Ohlasy trénerov

Ivan Galád, hlavný tréner FC ViOn:

Nepredpokladali sme takýto priebeh zápasu. Je dôležité ako zareagujeme, čaká nás ešte deväť zápasov. Ak sa ale budeme musieť zachrániť cez baráž, tak sa zachránime cez baráž.