Šamorín

MONACObet liga 2024/2025
Diváci: 607
Reportáž Zostavy Porovnanie Časová os
  • Hostia otvorili skóre už v 4. minúte po strele z diaľky od Pliushcha, ktorá skončila za chrbtom domáceho brankára Richtera. O pár minút mohlo byť vyrovnané, Gono však v dobrej šanci neuspel. K vyrovnaniu bol blízko Duga v 14. minúte, no jeho zakončenie bolo zblokované obranou Šamorína na rohový kop. Hostia mohli zvýšiť svoje vedenie v 19. minúte po dobrej šanci Barišića, no ten vo vápne netrafil loptu. Vyrovnávajúci gól na 1:1 strelil Suľa v 21. minúte, keď z ostrého uhla úspešne prekonal brankára De Filipeho. Práve Suľa mal šancu na druhý gól v 37. minúte, no jeho strela tesne minula šibenicu brány hostí. V poslednej minúte prvého dejstva spálil tutovku Kuzma.

Druhá polovica zápasu pokračovala zvýšenou aktivitou na oboch stranách. V 55. minúte hľadal Suľa centrom Balaja v šestnástke hostí, ale De Filipe dokázal jeho prihrávku zachytiť. Na 2:1 mohol dostať do vedenia domácich Duga v 58. minúte po výbornej prihrávke, ktorá ho nechala osamoteného pred bránou Šamorína, no jeho strela minula bránu. Hostia ohrozili ViOn v 67. minúte ďalšou strelou z diaľky, no Pliushchov pokus skončil len na brvne Richterovej brány. Konštrukciu brány opečiatkovali aj domáci v 74. minúte po hlavičke českého stopéra Helebranda, ktorá skončila na pravej žrdi. Na konečný výsledok upravili hostia v 89. minúte po samostatnom úniku náhradníka Syllu, ktorý prekonal Richtera.

Najbližšie odohrajú zverenci Romana Hudeca duel 10. kola MONACObet ligy v nedeľu 6. októbra o 10:30h na Štadióne Pasienky, kde vyzvú domáci ŠK Slovan Bratislava B.