Banská Bystrica

Niké liga 2023/2024 - Skupina o udržanie sa
Diváci: 604
Reportáž Zostavy Porovnanie Časová os

Pre zranenia stretnutie vynechali Jakub Švec a Samuel Hodúr, pre chorobu na súpiske chýbali Soufiane Dramé a Marek Kuzma.

Prvé dejstvo sa nieslo vo vyrovnanom duchu. Prvú šancu zápasu mali hostia v 11. minúte po strele Migaľu k ľavej žrdi, s ktorou si domáci gólman Patrik Richter bez ťažkostí poradil. Prvú vačšiu šancu prvého dejstva mali domáci v 31. minúte po hlavičke domáceho kapitána Denisa Dugu, ktorého pokus skončil nakoniec len na brvne gólmana Banskej Bystrice Matúša Hrušku.Otvoriť skóre mohol definitívne v 36. minúte Adam Brenkus ktorého dorážka do odkrytej svätyne napokon skončila nad Hruškovou bránou.

V druhom polčase začali hráči Dukly hrať efektívnejšie. Už v 56. minúte dokázal Patrika Richtera prestreliť Jakub Považanec po strele do horných priestorov svätyne domácich. Na 0:2 mohli zvyšovať Banskobystričania v 70. minúte po strele Veselovského ktorú zneškodnil Patrik Richter. V 85. minúte stretnutia mal obrovskú šancu na vyrovnanie Marek Švec ktorý dorážal po prihrávke Jinjolavu, jeho pokus napokon skončil v náručí Hrušku.

Najbližšie odohrajú zverenci Dušana Uhrina duel v Košiciach v sobotu 27. apríla o 18.00 hod.