Ružomberok

Niké liga 2023/2024
Diváci: 1367
Reportáž Zostavy Porovnanie Časová os

Do zápasového kolotoča sa vrátil Matúš Čonka, ktorý pre problémy s chrbtom pauzoval v zápase so Slovanom. Pre zranenia stretnutie vynechali Miroslav Gono, Filip Balaj a Gergely Tumma. Nonikashvili bol dodatočne potrestaný za faul na Kankavu, chýbať bude aj v zápase s Michalovcami. Brankár Patrik Richter odohrá duel za B-tím.

ViOn začal dominantne, najmä vďaka dobrej aktivite Patrika Dulaya. Skóre však otvorili hostia v 10. minúte prvou strelou na bránu Alexandra Seleckého, ktorá skončila v sieti Patrika Lukáča. Lukáč vyťahoval zo svojej svätyne loptu po druhýkrát v 20. minúte, keď sa presadil Ján Hladík. Ani dvojgólový rozdiel Zlatomoravčanov neodradil, v 41. minúte znížil na 1:2 Denis Duga. 3 minúty neskôr vyrovnal Marek Kuzma.

ViOn bol lepším tímom, hral s výbornou emóciou, no pribrzdila ich penalta po faule Matúša Čonku.Tú v 53. minúte premenil Martin Boďa a znova poslal Ružomberok do vedenia 2:3. Liptáci rozhodli o osude stretnutia v 85. minúte gólom Samuela Šefčíka.

Zlatomoravčania naďalej zostávajú so štyrmi bodmi na poslednej priečke Niké ligy.

Najbližšie odohrajú zverenci Andreja Štefanku duel na Zemplíne v sobotu 2. marca o 17.00 hod., kde vyzvú MFK Zemplín Michalovce. V zápase s Michalovcami však budú chýbať vykartovaní Denis Duga so Samuelom Suľom.