18. kolo, sobota 12.11. ViOn Aréna Zlaté Moravce

4:4

MFK Dukla
Banská Bystrica

Fortuna liga 2022/2023

Góly: 61. Ďubek, 77. Brenkus, 79. Niarchos, 90+5 Vestenický - 23. Uhrinčať, 52. Depetris, 57. Polievka, 70. Depetris

Žlté karty: Šuvalija - Záhumenský. Depetris, Polievka, Willweber, Záhumenský

Červená karta: Záhumenský

Rozhodoval: Ziemba

FC VION: Lukáč – Suľa, Toml, Šuvalija, Čonka (83. Vestenický) – Múdry (73. Brenkus), Pintér (25. Pinte) – Almeida, Ďubek, Mondek - Niarchos

MFK: Hruška – Migaľa, Willweber, Uhrinčať, Záhumenský – Slávik, Richtárech (87. Kupčík), Faško, Rymarenko (87. Ľupták) – Polievka (79. Hanes), Depetris (70. Franko)

Diváci: 2013
Reportáž Zostavy Porovnanie Časová os

Takýto scenár by nenapísali ani tí najlepší svetoví filmoví scenáristi. Zápas 18. kola Fortuna ligy mal úplne všetko. Nechýbala kvalita, emócie a napokon aj zaslúžený bod pre domácich. A to už bol ViOn v situácii, keď prehrával rozdielom triedy.

Zlatomoravčanov trápi početná maródka. Trénerovi Galádovi chýbali pre zranenia Sloboda, Bednár Horák, Grozdanovski, Rák pre karty Duga.

Prvý polčas veľa futbalovej krásy nepriniesol. Ani vzruchu pred bránami. Presadili sa iba hostia, keď v 23. minúte po rohu hlavou skóroval Uhrinčať.

Druhé dejstvo prinieslo gólovú úrodu a riadnu zápletku. V 52. minúte zvýšil Depetris a o päť minút neskôr upravil Polievka už na hrozivých 3:0 pre Banskú Bystricu. V 61. minúte z penalty znížil Ďubek. V 70. minúte však z ofsajdovej situácie hostia Depetrisomzvýšili opäť na rozdiel troch gólov. Zdalo, že všetky tri body tak poputujú pod Urpín. Galád však vytiahol z lavičky žolíkov Brenkusa a Vestenického. Striedania ViOnu vyšli dokonale a práve títo hráči režírovali konečnú deľbu bodov. Najprv v 76. minúte znižoval na 2:4 z hranice šestnástky z Brenkus, o dve minúty posadil rohový kop na hlavu Niarchosa a bolo 3:4. To však ešte nebol koniec. V hektickom závere v poslednej piatej minúte nastaveného času po prihrávke Suľu vyrovnal Vestenický. Celý tím ukázal obrovský charakter a vôľu po bodoch a zaslúžene si z duelu odniesol bod.

Červeno-modrí sú aj naďalej na 10. priečke s 18 bodmi.

Najbližšie čaká ViOn stretnutie v Bratislave, kde vo štvrtok, 24. novembra o 18.30 nastúpia na Tehelnom poli proti lídrovi súťaže, Slovanu. Na záver jesene ich čaká druhá dohrávka v nedeľu 27. novembra o 15.30 v Ružomberku.

Ohlasy trénerov

Ivan Galád, hlavný tréner FC ViOn:

Som hrdý na našich chlapcov, že dreli až do samého konca a som šťastný za nich, že sa im podarilo vyrovnať. Mám rád, keď sú v stretnutí emócie, ale len tie pozitívne. Som smutný, že na strane Dukly sú zranení hráči, ale určite v tom nehľadajte žiaden úmysel z našej strany.