2. kolo, piatok 22.7. ViOn Aréna Zlaté Moravce

2:2

MFK
Skalica

Fortuna liga 2022/2023
Góly: 36. Pintér z 11m, 85. Mondek - 26. Yao Y., Rudzan 65 Žlté karty: Duga, Almeida, Horák - Hollý, Haša, Junas, Červená karta: Haša (Skalica) Rozhodoval: Gemzický
Diváci: 853
Reportáž Zostavy Porovnanie Časová os

Pred zápasom to boli dve milé udalosti. Najprv si cenu za Gól sezóny prebral Karol Mondek, potom sa domáci rozlúčili s aktívnou kariérou s Martinom Chrenom.

Tréner Ján Kocian sa musel zaobísť bez zraneného Čonku, naopak k dispozícii už mal Brazílčana Almeidu.

Oproti prvému duelu urobil štyri zmeny. Od úvodu naskočili Almeida, Balan, Vestenický a uzdravený Múdry.

Začiatok zápasu bol obojstranne opatrný. Vzruch priniesla až v 22. min hlavička Bednára po rohovom kope, ktorú však skvele zneškodnil Junas. Potom prišli chvíle hostí. Yao krížnou strelou prekonal v 26. min Lukáča. Vyrovnať sa ViOnu podarilo v 36. min, keď bol z penalty úspešný Pintér. Výbornú príležitosť mal ešte v prvom polčase po prihrávke Kyziridisa Niarchos, ale sam zoči - voči Junasovi neuspel.

V prestávke patrila plocha hráčom bývalej kategórie U19, ktorá vybojovala postup do najvyššej dorasteneckej súťaže.

Druhé dejstvo znova vyšlo gólovo lepšie nováčikovi. Po rohovom kope sa v 65. min presadil Rudzan. Záverečnú štvrťhodinu dohrávali hostia desiati, keď po druhej žltej karte musel predčasne pod sprchy Haša. Vyrovnať už mohol striedajúci Horák, ale obrancovia mu strelu po úniku zblokovali. V 85. min však nádherne našiel Mondeka, ktorý ešte krajšie zakončil a vyrovnal na konenčných 2:2.

Hlasy po zápase:
Ján Kocian, tréner: Bod sa nám mali, chceli sme viac. Ťažko sa dobiehala jednogólová strata. Chýba nám výraznejší hráč, doslova zabijak, ktorý by sa vedel gólovo presadiť. Myslím si ale, že remíza bola zaslúžená. Šance boli aj na tretí gól, ale na keby sa nehrá.

Michal Pintér, hráč: Penaltu som nikdy v živote nekopal, ani v doraste, ani v lige, ani v pohári. Prišiel som za Tónom Slobodom, že si verím a nechal ma ju kopať. Som rád, že som ju premenil.