ŠK Slovan
Bratislava

Niké liga 2023/2024

ViOn: Slávik – Suľa, Moško, Nagy (58. Majdan), Čonka (63. Tumma) - Duga (76. Weir), Gono, Čerepkai (76. Mijić) – Mondek, Balaj, Nsumoh (76. Švec)

Slovan: Trnovský – Zmrhal, Križan, Kašia, Pauschek – Lichý – Kankava (80. Marcelli), Vojtko (60. Barseghjan), Tolić (80. Abubakari), Sharani (69. Kucka) – Strelec (60. Weiss).

Góly: 2. Zmrhal, 47. Tolić, 75. Tolić

Žlté karty: Balaj

Rozhodoval: Glova

Diváci: 3853
Reportáž Zostavy Porovnanie Časová os

Nedeľný duel proti aktuálnemu majstrovi vynechali pre zranenia Milan Kvocera a Matúš Chropovský. Pre chorobu chýbal Adam Brenkus. Hľadisko bolo zaplnené, bolo v ňom vyše 3800 divákov. Takéto číslo bolo naposledy vo ViOn Aréne pred dvanástimi rokmi.

Zápas sa nevyvíjal podľa predstáv, červeno-modrí inkasovali hneď v 2. minúte zápasu, za Slovan skóroval Zmrhal.
Najväčšiu príležitosť Zlatomoravčanov si vypracoval v prvom dejstve, po prihrávke Balaja, Čerepkai, no neskóroval.

Na začiatku druhého polčasu sa presadilo belasí opäť, Tolić zvýšil v 47. minúte na 2:0. V 62. minúte zápasu bol blízko ku zníženiu Suľa, ten však trafil spojnicu brány. Slovan naopak svoju príležitosť premenil, keď gól v 75. minúte, po prihrávke Pauscheka, dal opäť Tolić.

ViOnu tak po 9. kole naďalej patrí 11. miesto v tabuľke. Na svojom konte má dva body. Najbližšie Zlaté Moravce v 10. kole vycestujú do Ružomberka. Zápas sa hrá už v piatok 6. októbra o 17.30 hod.

Ohlasy trénerov

Vladimír Cifranič, hlavný tréner FC ViOn:

Potrebujeme sa chytiť, potrebujeme každý bod. Verím, že v ďalších zápasoch to bude lepšie. Po druhom inkasovanom góle sme hrali už na riziko, vytvorili sme si šancu na kontaktný gól. Bohužiaľ, trafili sme iba brvno. Vieme, že teraz prídu pre nás tie kľúčové stretnutia. Chceme vyhrávať, musíme ísť od zápasu k zápasu."