Zápas 13.4.2024 | Matej Zima

Vionisti proti Trenčínu neskórovali. Definitívne sa lúčia s najvyššou súťažou

Trenčania zdolali Zlaté Moravce v 5. kole Niké ligy - skupiny o udržanie sa 4:0. Tento výsledok rozhodol o tom, že najvyššiu súťaž minimálne na rok opúšťajú.

Pre zranenia stretnutie vynechali Jakub Švec, Samuel Hodúr, Karol Mondek a Gergely Tumma.

Prvé dejstvo sa nieslo v dominancii domácich. Prvú obrovskú šancu Trenčanov mal Ibrahim Rahim po strele pod brvno, ktorú vytesnil na rohový kop gólman Zlatomoravčanov Patrik Richter. V 28. minúte mohli hostia otvoriť skóre zápasu aj v 28. minúte po strele Bondarenkova z diaľky, jeho pokus nakoniec skončil len na brvne Patrika Richtera. V 31. minúte otvorili skóre domáci po úspešnom zakončení Rahima Ibrahima. Druhý gól do siete hostí mohol padnúť v 33. minúte po strele Kupusovića, ktorého pokus zneškodnil Patrik Richter. Na konci prvého polčasu zvyšovali Trenčania na rozdiel 2 gólov po zakončení Rahima Ibrahima.

Druhý polčas sa taktiež niesol vo zvýšenej aktivite domácich. V 54. minúte zvyšoval na trojgólový rozdiel Kupusović po strele z väčšej diaľky. Zvýšiť na štvorgólový rozdiel mali hostia možnosť v 61. minúte, kedy Kozlovského strela skončila na hornej žrdi Richterovej brány. Na finálny výsledok 4:0 upravovali hostia skóre v 86. minúte po zakončení Artura Gajdoša.

Najbližšie odohrajú zverenci Dušana Uhrina duel vo ViOn aréne v sobotu 20. apríla o 18.00 hod.