Zápas 6.4.2024 | Matej Zima

ViOn odhádza zo Skalice bez bodu

Skalica zdolala Zlaté Moravce v 4. kole Niké ligy-skupiny o udržanie sa 4:1.

Do zápasového kolotoča sa vrátil Soufiane Dramé. Pre zranenia stretnutie vynechali Jakub Švec a Gergely Tumma a pre zápas za dorastencov stretnutie vynechal Patrik Dulay.

Prvý polčas sa niesol vo vyrovnanejšom duchu. Prvú väčšiu šancu zápasu mali hráči z Požitavia v 23. minúte, kedy hostia po pase Jinjolavu dokázali pretlačiť loptu do súperovej svätyne, gól nakoniec pre signalizovaný ofsajd neplatil. Aktivita ViOn-u pokračovala aj v 29. minúte, kedy si domáci stopér Oliver Podhorin takmer vstrelil vlastný gól po zblokovaní Jinjolavovho pasu. Prvé priame ohrozenie brány Zlatomoravčanov sa udialo až v 31. minúte, kedy musel Patrik Lukáč zneškodniť strelecký pokus Martina Mášika z väčšej diaľky. Prvý gól zápasu skončil v sieti hostí, kedy dokázal loptu v päťke pretlačiť za chrbát Lukáča hráč domácich radov Alex Sobczyk. Fanúšikovia Skalice si zakričali gól po druhý krát v 39. minúte zápasu, kedy zaváhanie defenzívy ViOn-u dokázal využiť Róbert Matejov. Aj po druhom úspešnom zásahu domácich bol ViOn stále v hre, šancu o zníženie mal Jemali Giorgi-Jinjolava v 40. minúte po výbornej strele z diaľky, strelu nakoniec vytesnil domáci gólman Martin Junas. Fanúšikovia hostí sa potešili v 45. minúte, kedy na 1:2 znižoval Iuri Tabatadze po presnom centri Jinjolavu.

Druhé dejstvo bolo až na efektivitu taktiež vyrovnané. V 54. minúte musel domáci gólman Junas podržať svoj tím po strele pod brvno od Iuriho Tabatadzeho. Následnú väčšiu šancu druhého dejstva mal Skaličan Alex Sobczyk v 67. minúte, ktorý svoj pokus o zakončenie nasmeroval tesne nad Lukáčovu svätyňu. Hostia sa tešili z 3. gólu v 69. minúte kedy dokázal fínsky obranca Matej Hradecky pretlačiť loptu do siete ViOn-u. V 71. minúte dostal ViOn iskierku nádeje v podobe pokutového kopu, ten nakoniec skúsený útočník Marek Kuzma nedokázal zakončiť do brány Junasa.
Na finálny výsledok hostia upravili v 74. minúte kedy dokázal Patrika Lukáča prekonať Adam Morong.

Najbližšie odohrajú zverenci Dušana Uhrina duel v sobotu 13. apríla o 18.00 hod., kde vyzvú domáci klub AS Trenčín.