FC Spartak
Trnava

2:0

Fortuna liga 2022/2023
Góly: 1. Štefánik, 47. Ristovski, žlté karty: Ristovski, Boateng - Brenkus, Čonka, Pintér, Balan, rozhodoval: Dohál, 2600 divákov

Zlaté Moravce vstúpili do 30. ročníka Fortuna ligy bez zisku bodov. Tréner Ján Kocian mal s výnimkou Múdreho, ktorého trápi predný stehenný sval, kompletný káder.

Futbalisti ViOnu odštartovali novú sezónu neúspešne. Na pôde víťaza Slovnaft Cupu prehrali 0:2. Domáci Spartak išiel do vedenia už v prvej minúte zásluhou Samuela Štefánika. V prestávke museli hostia vynútene striedať. Z ihriska odišiel zranený Čonka, nahradil ho Balan. Ten naskočil na pravú stranu obrany a Suľa sa presunul na ľavú. Červeno-čierni mali výborný vstup aj do druhého dejstva, keď sa v 47. min presadil Milan Ristovski.
Zlatomoravčania si výraznejšiu gólovú šancu nevytvorili. Viaceré náznaky vyriešil domáci brankár alebo pozorná obrana. Z Trnavy tak odchádzajú bez bodu.

Ján Kocian, tréner Zlatých Moraviec: ,,Inkasovali sme na začiatku oboch polčasov po individuálnych chybách. Nepamätám si, či sa mi niekedy stalo, že sme dostali dva góly v úvode oboch polčasov. Spravili sme chyby a tie boli potrestané. Nedokázali sme sa dostať do vyložených šancí. Chýbala nám kvalita v prechodovej fáze. Na prvé kolo to nebolo až také zlé, ale odchádzame bez bodu a smutnejší. Čonku sme museli v prestávke striedať zo zdravotných dôvodov. Myslím si, že Balan urobil dobrú robotu pri Yusufovi, hral tam agresívne a to bolo potrebné.”

Anton Sloboda, kapitán: ,,Prvý gól bol nešťastný. Dostali sme ho skoro, no nezlomilo nás to. Stále sme chceli hrať, chýbala nám však finálna fáza, v ktorej sa budeme musieť zlepšiť. Verím tomuto kádru, že sa kvalita postupne prejaví. Budeme sa chcieť držať v tabuľke čo najvyššie."

Najbližšie stretnutie Zlatých Moraviec je na programe v piatok 22. júla, keď do ViOn arény pricestuje nováčik zo Skalice.