Mládež 6.10.2023 | Redakcia

U19: Zápas s Banskou Bystricou rozbehnutý na tri body, napokon iba remíza

Ani výborný vstup a vedenie 2:0 nestačilo starším dorastencom na víťazstvo.

ViOn Zlaté Moravce-Vráble U19 - MFK Dukla Banská Bystrica U19 2:2 (2:2)

Góly: 6. Korec, 16. Berky - 24. Pinďura, 26. Puzder

ŽK FC ViOn: Murko, Nemčok

Rozhodoval: Švolík

Zostava FC ViOn: Bujdák - Bujna (78. Móri), Polák, Korec, Ďuriš (46. Farský) - Oršula, Berky (46. Dadík), Hodúr - Nemčok, Murko (85. Beňo), Dulay (67. Bucheň)

Trénerovi Štefankovi chýbali Grác a brankár Zábojník. Príležitosť medzi žrďami dostal iba 16-ročný Jakub Bujdák. Duel sa hral na umelej tráve ViOnu.

V úlohe favorita bol ViOn, ale toto sa nenaplnilo. Úvod patril jednoznačne domácim, boli aktívni, vysoko presovali a prichádzali aj šance. V 6. minúte otvoril skóre po rohovom kope Hodúra hlavičkou Korec. O desať minút neskôr pridal druhú poistku peknou strelou Berky. ViOnosti mali zápas vo svojich rukách. Ďalší gól ma na hlave po rohu Polák, jeho pokus tesne minul ľavú žrď hosťujúcej brány. Potom sa však začali diať nepochopiteľné veci. Banská Bystrica v priebehu dvoch minút vyrovnala. Úspešný bol v 24. minúte Pinďura a v 26. minúte Puzder. Viac sa už v prvom dejstve neudialo.

V tom druhom sa hral otvorený futbal, príležitosti boli na oboch stranách, gól však už nepadol. V 7. kole tak zaznamenali ViOnisti iba bod, v tabuľke majú 9 bodov a patrí im siedma priečka.

Najbližšie sa predstavia v Žiline. Zápas sa bude hrať v sobotu 7. októbra na hlavnom štadióne.
Generálny partner
Hlavný partner
Partneri