Zápas 2.4.2022 | Klub

Tri góly a k ním tri body proti Senici. Ďubek dorovnal rekord v počte štartov

Tréner Benkovský nemal k dispozícii pre zranenie Kovaľa, Chobota, Tótha, Pintéra, Čonku, Richtera a Dugu. Po kartovom treste sa vrátili Sloboda s Horákom. Po chorobe Chren. Svoj 422. zápas, ktorým dorovnal absolútný rekord v počte štartov v najvyššej súťaži, zaknihoval Tomáš Ďubek.

FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble - FK Senica 3:2 (1:1)
Góly: 16. Kyziridis, 53. Ďubek (11 m), 58. Ďubek - 41. Svoboda, 83. Witan
Žlté karty: 35. Mondek, 82. Kyziridis - 35. Mašulovič, 52. Chropovský, 75. Totka, 80. Mihál, 80. Piroška, 83. Witan
ViOn: Lukáč - Suľa, Bednár, Menich, Čogley (C) - Sloboda, Neofytidis - Mondek (70. Kolesár), Ďubek (81. Grozdanovski), Kyzirids - Jibril (81. Horák)
Senica: Chropovský - Anaba (59. Kučera), Pavlík, Mihál, Svoboda - Mašulovič (72. Virki), Ouattara (46. Totka) - Oršula, Piroška (C), Sulaeman - Jurdík (72. Niarchos)
Rozhodoval: Sedlák
Diváci: 543

A bol to práve on, kto v druhej minúte vybojoval loptu, vysunul Jibrila, no ten zblízka trestuhodne minul. Senica odpovedala o päť minút neskôr. Po rýchlej akcii sa dostal k zakončeniu Witan. Brankár Lukáč sa obstreliť nenechal, vytesnil strelu na ľavú žrď, odkiaľ sa odrazila k Piroškovi, ale aj s jeho dorážkou si strážca svätyne ViOn-u poradil. Hralo sa svižne na oboch stranách. Loptu mali častejšie na kopačkách Zlatomoravčania. V šestnástej minúte odcentroval sprava pred bránu Mondek a našiel hlavu osamoteného Kyziridisa, ktorý sa nemýlil - 1:0. V devätnástej minúte zakončoval nepresne z hranice pokutového územia Ďubek. Krátko pred naplnením polhodiny hry zvolil prihrávku na Mondeka, ten našiel v dobrej pozícii Jibrila, no ani tentoraz legionár z Nigérie skóre nezmenil. Hlavou mieril tesne vedľa pravej žrde. Zverenci trénera Benkovského pokračovali v nátlaku. Vytvorili si množstvo šancí. V 34. minúte rozohral Ďubek rohový kop nakrátko so Slobodom, naservíroval presný center Mondekovi na kopačku, ale jeho rana skončila nad bránou. Päť minút pred odchodom do kabín nakopol Menich dlhú loptu na ľavé krídlo, po ktorom Kyziridis prešprintoval Svobodu a krížnou strelou vonkajškom len tesne míňal Chropovského bránu. O minútu neskôr prišiel trest za zahodené príležitosti v podobe vyrovnania Senice. Najprv Piroška ponúkol šancu Jurdíkovi, pri ktorého zakončení pomohol vyhlavičkovať gól na roh kapitán Čogley. Ale po ňom defenzíva nedokázala odvrátiť loptu do bezpečia, Pavlík ju posunul pod seba Svobodovi, ktorý zakončoval zblízka sám a za pomoci nechceného teču Bednára prekonal Lukáča - 1:1.

Po zmene strán sa vrátili na trávnik s väčšou chuťou domáci futbalisti. Od prvých sekúnd sa zmocnili lopty a vyvíjali tlak na bránu Senice. V 52. minúte sfauloval brankár Chropovský po štandardke Menicha a rozhodca odpískal pokutový kop. Loptu si zobral Ďubek, ktorý bez váhania vrátil vedenie ViOn-u - 2:1. Ten istý hráč sa presadil aj o šesť minút na to, keď ho našiel na hranici šestnástky Sloboda a skúsený Ďubek obstrelom k pravej žrdi prekonal hosťujucého brankára. Radoval sa zo svojho šiesteho presného zásahu v tejto sezóne - 3:1. Zdalo sa, že vionisti mali stretnutie pod kontrolou. V 66. minúte mohli viesť už o tri góly. Po centri Ďubeka zľava hlavičkoval za brankára Bednár, ale na čiare ho zachránil odkopom Jurdík. V závere ožili hostia. Najprv v sedemdesiatej minúte ušiel defenzíve Jurdík, z uhla mieril do bočnej siete, aby sa v 83. minúte na zadnej žrdi po štandardke Pirošku presadil nepokrytý Witan - 3:2. Bol to posledný moment, pretože ViOn si víťazstvo udržal a pripísal dôležité tri body. Dve minúty pred záverečným hvizdom mohol rezultát navýšiť Kyziridis, keď si narazil so Slobodom, ale sám zoči-voči Chropovskému zlyhal.

Ľuboš Benkovský (tréner FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble): "Posledné dva zápasy sme nezvládli, stratili sme body, aj keď sme boli blízko. Prišiel tento zápas, kde sme ich museli získať. Boli sme dobre nastavení a išli za víťazstvom. Vedeli sme, že Senica je nebezpečný súper. Majú rýchle protiútoky a vedia využiť svoje šance. Na druhej strane, vytvorili sme si dostatok príležitostí a dali góly, čo bolo rozhodujúce."

Pavel Šustr (tréner FK Senica): "Všetci vieme, že v tejto nadstavbovej časti je to ťažký boj o body. Nebudem sa púšťať do zápasového hodnotenia. Poviem iba, že dávam klobúk dole pred našimi hráčmi. V stave, v akom sa nachádza náš klub, dokážu podávať takéto výkony. Škoda, že sme minimálne prvý a tretí gól nezvládli lepšie. Znížili sme neskoro. Neboli sme schopní duel otočiť."