S Ružomberkom štvorgólový remízový zápas

Tréner Benkovský nemal k dispozícii dlhodobo zranenú dvojicu Dugu s Kovaľom. Menšie problémy so svalom mal Sloboda, ktorý sa v týždni pripojil k mužstvu. Pomôcť nemohol ani útočník Yilmaz.

Ružomberok

Fortuna liga 2021/2022
Branky: 71. Mondek, 83. Čonka – 39. Regáli, 56. Takáč Žlté karty: 28. Čögley, 78. Kyziridis, 90.+3 Bednár
Diváci: 618

Domáci mali do stretnutia aktívny nástup. V druhej minúte odcentroval zľava na zadnú žrď Kyziridis, ktorý hľadal Čogleya. Pred ním dokázala defenzíva odvrátiť loptu do bezpečia. Ružomberčania po tejto akcií ViOn-u ožili. Zmocnili sa lopty a začali vyvíjať tlak na domácu bránu. Svojim aktívnym a umným napádaním robili futbalistom od Žitavy veľké problémy. Tí sa prakticky ku žiadnej rozohrávke nedostávali a kopili množstvo chýb. Naopak, Liptáci si v sedemnástej minúte vypracovali po rohovom kope nakrátko sľubnú príležitosť. Po centri Madleňáka zakončoval hlavou tesne vedľa Mojžiš. Na ďalšiu šancu sa čakalo do 34. minúty a znova sa po rohu ozval Mojžiš. Tentoraz v oveľa lepšej pozícii, ale zblízka mieril nad bránu. Vionisti sa k bráne Krajčírika dostávali zriedkavo. Chobot to skúsil individuálne po ľavom krídle, jeho center obrana Ružomberka odkopla na kopačku Bednára, ktorý napriahol z dvadsiatich piatich metrov a priestor medzi tromi žrďami vôbec netrafil. V tridsiatej ôsmej minúte vyšla Regálimu spolupráca s Takáčom, s ktorým si narazil loptu a prenikol až do pokutového územia, odkiaľ to hosťujúce číslo deväť skúšalo obstrelom na ľavú žrď. Lopta ju tesne minula. O dve minúty poslal Fabiš spoza šestnástky strieľaný center, ten sa odrazil od domácej defenzívy k osamotenému Regálimu a ten nezaváhal – 0:1. ViOn sa snažil vyrovnať v 42. minúte. Kyziridis sprava unikol obrane, no z uhla neprepálil Krajčírika. Úvodné dejstvo sa dohrávalo s pomocou VAR systému. Hlavný arbiter kontroloval situáciu, pri ktorej sa zdalo, že Čogleya trafila lopta do ruky vo vlastnej šestnástke. Peter Kráľovič situáciu nevyhodnotil ako penaltovú a poslal oba tímy do kabíny.

Po zmene strán nastúpili na ihrisko zverenci trénera Benkovského v úplne inom rozpoložení. Tréner urobil dvojité striedanie a prešiel na rozostavenie s tromi obrancami. Na trávniku bolo okamžite cítiť zmenu. V 49. minúte centroval striedajúci Mondek do hráča Ružomberka, lopta sa odrazila k Čogleyovi, ale v poslednej chvíli ho dostúpil brániaci hráč a zablokoval mu zakončenie na bránu. Zlatomoravčania držali loptu, postupnými akciami sa hnali za vyrovnaním. Napriek tomu inkasovali po druhý raz. Najprv si v 52. minúte vyskúšal mikrosúboj s Kirom Rymarenko, domáci strážca svätyne vyrazil jeho strelu nohou. O štyri minúty neskôr už ale Kiranestačil po prihrávke Regáliho na Takáča, ktorý sám pred bránou zvýšil na 2:0 pre hostí. V 69. minúte aktívny Regáli, ktorý robil problémy domácim hráčom, prihrával do boxu. Jeho prihrávku odvracal Chren tesne vedľa vlastnej brány. V tom čase už stál v bráne Lukáč, keď nahradil zraneného Kiru. Z hry ho vyradil po náraze kolenom Rymarenko. O niekoľko minút na to sa nešťastne zranil i Chobot. Paradoxne, nepríjemné udalosti dodali Zlatým Moravciam ešte viac odvahy a sebavedomia. V 71. minúte vnikol do pokutového územia Čonka, v dobrej pozícii sa neulakomil, zvolil prihrávku, ktorá sa dostala na kopačku Mondeka a ten prepálil všetko, čo mu stálo v ceste – 1:2. Dôležitý moment. Dôležitý impulz. Pätnásť minút pred záverečným hvizdom vyslal pas za obranu Gamboš, po ktorom sa dočahoval nabiehajúci Kyziridis. Legionár z Grécka ho len tesne minul pred Krajčírikom. Gamboš si svoj center zopakoval v 84. minúte, Maslo ho neodvrátil, Krajčírik v súboji so Švecom loptu neudržal a Čonka ju dopravil do brány – 2:2. Vo ViOnaréne zavládla eufória. Domáci cítili, že môžu otočiť. Misky váh chcel na svoju stranu strhnúť Kyziridis. Ťahal jednu akciu za druhou, no chýbala mu finálna fáza. Tej sa dočkal v nadstavenom čase, keď si spracoval dlhý nákop brankára Lukáča, ale proti jeho strele bola obrana Ružomberka a divoký duel sa tak skončil remízou. ViOn najbližšie cestuje na východ, kde v sobotu nastúpi proti domácemu Zemplín Michalovce.

Ľuboš Benkovský (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): “Prvý polčas z našej strany nebol určite dobrý. Neboli sme aktívni, ani behaví. Nedostávali sme sa k našim princípom. Súper sa snažil napádať, čo mu vychádzalo. Nakopnuté lopty vyhrávali hostia a tým pádom sme o ne museli opäť bojovať. V druhom polčase sme sa snažili reagovať na vývoj zmenou systému i rozostavením. Strelili sme jeden gól, potom druhý a dostali sa do psychologickej výhody. Chceli sme pridať tretí, ale duel sa skončil remízou. V určitom slova zmysle chceme byť spokojní, v ďalšom chcete viac. V rámci dnešných polčasov si myslím, že je to zaslúžená remíza.”

Peter Struhár (tréner MFK Ružomberok): “Do zápasu sme vstúpili veľmi aktívne, vďaka čomu sme domácim robili problémy. Vysunuli sme aktívnu obranu, keďže sme vedeli, že máme prevahu v hlavičkových súbojoch. Z toho vyplývali ľahké straty súpera a o to viac musel behať. Využívali sme nacvičené situácie. Po krajoch ihriska sme sa dostávali až do pokutového územia. Šance Regáliho sa mali skončiť gólom. Polčas sme tak pokojne mohli 3:0 alebo 4:0 vyhrávať. Futbal je možno pekný v tom, že tréner domácich dal svojmu mužstvu impulz. Pravdou je, že po zmene strán sme mali vyriešiť niekoľko ďalších šancí. Tretí gól by bol rozhodujúci. Domáci následne strelili dva góly a vyrovnali. S remízou nie sme spokojní.”