Aktuality 31.7.2022 | Timotej Pavlík

​ViOn získal do zadných radov mládežníckeho reprezentanta Bosny a Hercegoviny

Tím Jána Kociana doplnil 20-ročný rodák zo Sarajeva Alden Šuvalija. Ľavonohý stredný obranca tak doplní Martina Bednára a Michala Pintéra.

Šuvalija si prešiel mládežníckymi reprezentáciami Bosny a Hercegoviny do 17 a do 19 rokov. Do Zlatých Moraviec prichádza zatiaľ na polročné hosťovanie z 1.FC Slovácko. So štvrtým tímom českej Fortuna ligy a víťazom Mol Cupu podpísal trojročný kontrakt, vzápätí smeroval k Žitave.

,,V letnej príprave som odohral prípravný zápas v drese Slovácka, tam to všetko začalo. Všimol si ma tréner ViOnu. Následne sa mi ozvali z klubu. Už som bol ale dohodnutý na zmluve so Slováckom. Napokon to vypálilo tak, že to vyšlo aspoň na hosťovanie,” hovorí 195 cm vysoký stredný obranca.

Trvalo pomerne dlho, kým prišlo k dohode všetkých strán. Alden ale príchod do Moraviec vníma pozitívne: ,,Očakávam, že si zahrám viac zápasov. Pre mňa a vôbec pre mladých hráčov je dôležité hrať, čo najviac a to môžem práve tu.” poznamenal talentovaný futbalista.

Odchovanec FK Sarajevo, či hráč NK Novi Grad a Vitorie GuimaraesU23 sa v klube pomaly udomácňuje: ,,Kolektív hráčov sa mi páči. Stephano Almeida mi veľa pomáha. Tiež hrával kedysi v Portugalsku ako ja, takže sa máme o čom rozprávať. Veľa komunikujem aj s Tomčem Grozdanovskim, taktiež mi to tu uľahčuje,pokračuje.

Na Slovensku je vôbec po prvý raz. O Fortuna lige informácie zbiera: ,,Priznám sa, že slovenskú ligu som doteraz nejako nesledoval. Poznám tu pár tímov ako je Slovan, Spartak a samozrejme Dunajská Streda, proti ktorej hráme najbližšie. Teším sa na svoj debut. Uvidíme ale, kedy príde,podotkol Alden.

Dobre stavaný obranca necháva na ihrisku všetko: ,,Vždy zo seba vydám maximálne čo môžem. Tak to bolo aj v predchádzajúcich kluboch a bude to aj tu. Navyše vo ViOne mi môže pomôcť dobrá atmosféra, ktorá je v tíme. Po prvých dňoch ju tak cítim,” uzavrel najnovší hráč červeno-modrých.

Káder vionistov tak naberá finálny rozmer. Pohyby v ňom však ešte môžu nastať. Profesionálny prestupový kolotoč sa uzatvára až o mesiac.

Alden Šuvalija si bude obliekať dres s číslom 37.

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri