22. kolo, sobota 26.2. City Arena Trnava

Góly: 90+2. Jureškin, 90+4. Radič - 10. Suľa
Žlté karty: 13. Šulek – 64. Suľa
Rozhodoval: Ruc
Diváci: 102
Reportáž Zostavy Porovnanie Časová os

Ako prví sa ozvali „domáci“, keď v druhej minúte Cobnan vymyslel prihrávku za obranu na Hašu, no proti jeho zakončeniu zakročil výborne pripravený Lukáč. O štyri minúty na to prišla odpoveď Zlatomoravčanov. Čonka rozohral štandardku, ktorú na prvej žrdi predĺžil Bednár, ale na zadnej ju nestihol usmerniť do siete Jibril. Aktívny futbal pokračoval ďalej. V deviatej minúte Košťál vysunul Cobnana, ktorý zblízka pálil do Lukáča. O minútu neskôr videla hŕstka prítomných divákov v Trnave prvý gól. Sloboda zapracoval výborne v strede poľa, získal loptu, posunul ju Mondekovi. Krídelník potiahol rýchly protiútok, na druhej strane pokutového územia našiel Grozdanovskeho, ktorý ponúkol príležitosť lepšie postavenému Suľovi a ten prepálil všekto, čo mu stálo v ceste – 0:1. V nasledujúcich minútach držali viac loptu hráči Serede. ViOn hral kompaktne. Ich snahu eliminoval ešte pred finálnou fázou. Snažil sa využiť chyby a vyrážať do rýchlych protiútokov. Viacerým z nich chýbala presnejšia prihrávka. Zverenci trénera Benkovského sa dostali k niekoľkým rohovým kopom, ktoré Menich či Bednár neumiestnili hlavou do brány.

Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Loptu držali na svojich kopačkách Seredčania. Tlačili sa za vyrovnaním. V 49. minúte ich mohol schladiť po štandardke Čonku a odrazenej lopte Mondek, keď spoza šestnástky vypálil tesne vedľa pravej žrde. Hra sa odvíjala medzi oboma šestnástkami. Ani jeden z brankárov nebol v permanencii. Pätnásť minút pred záverečným hvizdom sa k lopte na hranici pokutového územia dostal osamotený Fábry, ale strieľal vysoko nad. Už sa zdalo, že futbalisti od Žitavy neodídu z malého Ríma naprázdno, keď sa hlavný arbiter duelu Rúc rozhodol zmeniť vývoj. V samom závere, po nakopnutej lopte a jej vyboxovaní Lukáčom videl rozhodca brankárov faul na hlavičkujúceho Ljubičiča a ukázal na biely bod. „Domáci“ hráči avizovali, že to faul nebol, ale proti bol ich kormidelník Juraj Jarábek. Jureškin vyrovnal na 1:1. V piatich nadstavených minútach urobila Sereď krídelnú akciu. Zľava odcentroval Jureškin pred bránu, kde hlavou dopravil loptu do siete Radić – 2:1.

Ohlasy trénerov

Ľuboš Benkovský (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): „S výkonom môjho mužstva som spokojný. Hráči dodržali presne to, čo sme si pripravili a naplánovali. To, ako to dopadlo... Niektoré veci sa nedajú ovplyvniť. Opakujem, na svoj tím som hrdý. Chcem pogratulovať kolegovi trénerovi k víťazstvu. To je všetko.“

Juraj Jarábek (tréner ŠKF Sereď): „Trénera plne chápem. Hrali naozaj dobre. Smerom dozadu boli organizovaní. Po našej chybe dali gól. Taktické príkazy plnili, aj keď dopredu veľa neukázali. Čo sa týka situácie v závere, jednoducho treba rešpektovať, že rozhodca odpískal pokutový kop. Chvalabohu pre nás, nanešťastie pre ViOn, ešte v nadstavenom čase sme pridali ďalší zásah. Záver nezvládli. Bolo tam plno emócií, ale to patrí k futbalu. Ide to mimo nás. Nemôžeme to ovplyvniť. Je mi to ľúto, pretože ViOn-u by pomohol bod aj výhra. Majú dobré mužstvo.“