Aktuality 10.1.2022 | Redakce

Zlatomoravčania vstúpili do zimnej prípravy s navrátilcami Pintérom a Grozdanovskim

Tréner Benkovský privítal v pondelok popoludní v kabíne dvoch brankárov a dvadsaťjeden hráčov do poľa. Mužstvo si od futbalu oddýchlo 22 dní.

Do prvého tréningu sa zapojil i stredopoliar Denis Duga, ktorý je vo finálnej fáze rekonvalescencie operovaného predného skríženého väzu. S mužstvom absolvoval rozcvičku a niekoľko cvičení.

"Prvý tréning s chalanmi som si doslova užíval. Síce som nemohol robiť úplne všetko, keďže doobeda ma testovali v Banskej Bystrici. Ukázali niekoľko nedostatkov, na ktorých musím zapracovať. Do začiatku ligy budem, ako zdravotne, tak aj kondične, pripravený. Aktuálne potrebujem odstrániť bolesť v kolene, ktorá ma limituje od toho, aby som išiel na 100 %," uviedol 27-ročný defenzívny stredopoliar.V kádri už nefiguruje Martin Gamboš. Univerzál sa k 31.12. dohodol s klubom na rozviazaní kontraktu. K Žitave sa po polročnej anabáze v Liptovskom Mikuláši vrátil odchovanec Michal Pintér a spolu s ním z chorvátskeho celku NK Dugopolje Tomče Grozdanovski.

„Je veľmi dobré, že sa medzi sebou poznáme. Hráči poznajú herný systém, nebudú tak potrebovať dlhú adaptáciu. Kľúčové je, že už teraz vedia, čo od nich budeme chcieť. Samozrejme, niekoľko poznatkov je v systéme nových, tie sa budú musieť naučiť. Berieme ako pozitívum aj fakt, že sa tí hráči chcú do tohto klubu vracať,“ prezradil tréner Benkovský.Tímu chýba dlhodobo zranená dvojica Kovaľ s Chobotom. Oboch vyradila operácia predného skríženého väzu. Do tréningového procesu sa po operácii menisku vracia brankár Patrik Lukáč. V druhej časti týždňa priletí z Grécka legionár Kyziridis, ktorý prekonal ochorenie COVID-19. Od klubu dostal pár dní voľna navyše. Na skusy prišiel z treťoligovej Galanty útočník Tomáš Horák.

„Pri prvých dvoch menovaných je to dlhodobý horizont. Uvidíme, či stihnú túto sezónu. Brankár Lukáč je na poslednej kontrole a začne s nami naplno pracovať. Čo sa týka Horáka, možno ide o veľký skok, no napriek tomu chceme dať verejnosti informáciu, že to nie je iba o futbalistoch, ktorí hrajú najvyššiu súťaž či pôsobia v zahraničí. Je to aj o tých, ktorí sa pohybujú po trávnikoch v nižších ligách. Chceme im dať možnosť. Myslím si, že ViOn je klub, ktorý môže otvoriť dvere viacerým takýmto hráčom,“ zdôraznil Ľuboš Benkovský.

Vionistom patrí po jesennej časti predposledná – jedenásta – priečka. V devätnástich kolách nazbierali pätnásť bodov. Trikrát vyhrali, šesťkrát remizovali a desaťkrát ťahali za kratší koniec.

„Vieme, v akej situácii sme. Veríme, že kroky, ktoré budeme robiť a máme ich naplánované, budú správne kroky a všetko pôjde takým smerom, akým chceme. Príprava je krátka. Veľká časť mužstva zostala pokope. Postupne budú pribúdať určité čiastočky. Cieľom je záchrana,“ doplnil 32-ročný hlavný tréner.Zlatomoravčanov trápila na jeseň najmä efektivita. V 19 kolách nastrieľali devätnásť gólov. Menej strelilo iba Pohronie – šestnásť. V zimnom prestupovom poli je tak priorita jasná – nájsť útočníka.

„Typologicky hľadáme vyššieho strelca. Približne podobného, akého sme mali v minulom ročníku. V rámci ďalších parametrov dbáme na to, aby vedel pracovať s loptou chrbtom i čelom k bráne. Predstavu máme jasnú. Snažíme sa ju naplniť,“ poodkryl plány pre najbližšie týždne Benkovský.

V zimnej príprave, ktorá potrvá päť týždňov, odohrá ViOn tri súboje v rámci Tipsportligy v Senci. Na svojej umelej tráve privíta Podbrezovú a v generálke na fortunaligovú jar Petržalku.

Zoznam hráčov, ktorí sa zapojili do zimnej prípravy:

Brankári: Matúš Kira, Patrik Lukáč (od 12.1.), Patrik Richter (dorast)
Obrancovia: Peter Čogley, Matúš Čonka, Martin Tóth, Jozef Menich, Martin Chren, Michal Pintér, Dávid Haspra, Peter Kasan (dorast)
Stredopoliari: Tomáš Ďubek, Martin Bednár, Tomče Grozdanovski, Anton Sloboda, Denis Duga, Aaron Belmenen a Adam Šútor (obaja dorast)
Krídelníci: Peter Kolesár, Alexandros Kyziridis (od 13.1.), Karol Mondek, Sebastián Rák (dorast)
Útočníci: Marek Švec, Kubilay Yilmaz, Tomáš Horák (skúška)

Príchody: Michal Pintér (Liptovský Mikuláš), Tomče Grozdanovski (NK Dugopolje)
Odchody: Martin Gamboš
Skúška: Tomáš Horák (Galanta)
Zranení: Martin Kovaľ, Marián Chobot

Prípravné zápasy:

15.1.2022 – vs. FC Spartak Trnava (13.00 h., Senec)
19.1.2022 – vs. MFK Skalica (10.30 h., Senec)
22.1.2022 – vs. FK Senica (10.30 h., Senec)
29.1.2022 – vs. FK Podbrezová (13.00 h., ViOn)
5.2.2022 – vs. FC Petržalka (13.00 h., ViOn)
12.2.2022 – vs. MFK Liptovský Mikuláš (20. kolo FL, Poprad

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri