Zápas 9.10.2024 | Matej Zima

Zlatomoravčania v pohári proti Seredi nezaváhali, čaká ich S. Ľubovňa

ViOnisti postúpili do 4. kola Slovnaft Cupu, ich ďalším súperom bude druholigista RedFox FC zo Starej Ľubovne. Termín duelu bude známy ešte v tomto týždni.

3. kolo, streda 9.10. Športový futbalový štadión Sereď

ŠFK Orion Tip
Sereď

0:3

Slovnaft Cup 2024/2025

Prvú obrovskú šancu duelu mali domáci v 5. minúte po prihrávke do predbránkového priestoru, ktorú napokon zneškodnil stopér hostí Tumma. Zlatomoravčania si prvú veľkú šancu vypracovali o minútu neskôr, keď zakončoval z uhla mimo šestnástky krídelník Košťál. Jeho strelecký pokus napokon domáci gólman vyrazil na rohový kop. Poslednú šancu prvého dejstva mal stredopoliar Vionistov Gono v 17. minúte, keď sa ocitol odkrytý pred bránou gólmana Hudeca. Gonov strelecký pokus napokon mieril mimo svätyne Sereďčanov.

Skóre zápasu otváral Kuzma v 55. minúte po centrovanej lopte z krídla od Suľu. V 61. minúte sa Vionisti opäť tešili z gólu, tentoraz si výborne loptu zakryl Mondek a prihrával Kuzmovi, ktorý úspešne zakončil do odkrytej brány domácich. Na finálny výsledok upravoval vlastným gólom obranca Serede Madubuegwu, ktorý si tečoval prihrávku od striedajúceho útočníka hostí Šmigu do vlastnej brány.

Najbližšie odohrajú zverenci Romana Hudeca dohrávku 10. kola MONACObet ligy v pondelok 14. októbra o 15:00h na Štadióne Pasienky, kde vyzvú domáci ŠK Slovan Bratislava B.