FC ViOn podľahol v 6. kole MONACObet ligy na pôde Liptovského Mikulášu.

6. kolo, sobota 31.8. Mestský futbalový klub Tatran Liptovský Mikuláš

Liptovský Mikuláš

1:0

MONACObet liga 2024/2025
Diváci: 1020

Prvú šancu zápasu mali Požitavčania v 19. minúte po rohovom kope, na konci ktorého presne zakončoval stopér Tumma. Gól však neplatil pre signalizovaný faul Dugu na domáceho brankára Kuchynského. O deväť minút neskôr hostia otvorili skóre duelu, keď Stašov priamy kop našiel pred Richterovou bránou Voška, ktorý sa v malom vápne nemýlil. Staš a Voško boli pri akcii aj v 39. minúte, keď opäť stredopoliar Liptovského Mikuláša našiel Voška v malom vápne, no jeho zakončenie dokázal brankár hostí Richter vyraziť. Poslednú šancu prvého polčasu mal Duga v 42. minúte, ale jeho strela spoza šestnástky mierila mimo brány Liptákov.

Druhý polčas začali domáci aktívnejšie. V 48. minúte strela útočníka Liptovského Mikuláša Richarda Bartoša obtrela brvno hosťujúcej brány. Vyrovnanie mal na kopačke Kuzma v 51. minúte, jeho strelu z vápna však domáci brankár vyrazil na roh. Kuzma bol v akcii aj v 60. minúte po centri Baumgartnera, jeho hlavička však mierila mimo brány. Ďalšiu šancu na vyrovnanie mal Holp v 70. minúte po centri Gona, no lopta skončila mimo brány Liptákov. Jednogólový rozdiel udržal Richter v 88. minúte po strele Pečarku a aj v 90. minúte, keď vyrazil strelu Macejka.

Najbližšie odohrajú zverenci Romana Hudeca duel 7. kola MONACObet ligy v piatok 13. septembra o 18:00h vo ViOn aréne, kde vyzvú MŠK Žilinu B.