Aktuality 28.1.2024 | Matej Zima

Zlaté Moravce sa oficiálne dohodli s tromi Gruzíncami

ViOn dotiahol administratívne detaily s Tabatadzem, Jinjolavom a Nonikashviliom.

Iuri Tabatadze,Jemali-Giorgi Jinjolava, Levan Nonikashvili sú bývalými mládežníckymi reprezentantmi Gruzínska, ktorí na jar vystužia tím červeno-modrých. Počas prípravných zápasoch podávali výborné výkony, teraz ich čaká oveľa dôležitejšia úloha, pomôcť ViOnu udržať sa v najvyššej súťaži. Všetci traja hráči prichádzajú zo Saburtala, v rámci nového projektu aktuálneho vítaza Gruzínskeho pohára s FC ViOn.

Iuri Tabatadze bol lídrom tímu v Saburtale, v uplynulej sezóne nastúpil do 26 duelov v ktorých 8-krát skóroval a na 2 góly prihrával. Podobná rola sa od neho očakáva aj v Zlatých Moravciach : „Bol som kapitánom v Saburtale dva roky, budem sa snažiť robiť moju prácu na ihrisku naplno, aby som ukázal, že som líder tímu. Mesto sa mi páči, má všetko, čo je potrebné k futbalu a k osobnému hernému zlepšeniu.“ vraví 24-ročný krídelník.

Obranca Jinjolava je pozitívny: „Prišli sme sem vyhrávať zápasy. Verím, že ViOn zostane v najvyššej slovenskej súťaži. Je to naša mentalita a budeme sa snažiť robiť to, čo bude v našich silách, aby sme pomohli klubu,“ hovorí nová tvár Zlatých Moraviec.

Aj 28-ročný stredopoliar Levan Nonikashvili verí v zotrvanie ViOnu v najvyššej súťaži: „Spoluhráči sú veľmi priateľskí a šikovní. Tím je tiež veľmi dobrý a nezaslúži si byť v aktuálnej pozícií, len to potrebujeme ukázať na ihrisku. Môj cieľ je pomôcť udržať sa ViOnu v Niké lige a pomôcť mu vyhrávať zápasy,“ povedal novic v kabíne.

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri