Zápas 29.1.2022 | Redakce

Zimná príprava: S Banskou Bystricou doma víťazne

V predposlednom prípravnom zápase urobil tréner Benkovský v zostave niekoľko zmien. Opäť skúšal alternatívy pred jarnou časťou sezóny. Premiérovo sa v nej predstavil defenzívny stredopoliar Neofytidis. Po menších zdravotných problémoch sa vrátil útočník Horák. Pod ním, netradične, nastúpil Grozdanovski. Pre zranenie päty chýbal Chren.

Od prvých sekúnd pôsobili s loptou na kopačke aktívnejšie domáci, ktorí sa už v piatej minúte ujali vedenia. Po peknej akcii centroval zľava pred bránu Sloboda, na prvej žrdi prepustil loptu Grozdanovski za seba, kde bol pripravený Horák a bez váhania otvoril skóre duelu – 1:0. O minútu a pol neskôr centroval sprava Mondek, našiel hlavu Horáka, no tentoraz mieril vedľa pravej žrde. V trinástej minúte viedli Zlatomoravčania o dva góly. Čögleyov center usmernil na prvej žrdi hlavou do brány Grozdanovski – 2:0. Zverencom trénera Benkovského zápas chutil. Boli aktívni, umne sa pohybovali a loptu takmer vôbec nestrácali. Poväčšine sa hralo na polovici súpera. Ak o ňu prišli, okamžite ju výborným napádaním a postavením získali pod svoju kontrolu. V devätnástej minúte si spracoval Kyziridis dlhý nákop, v boxe ponúkol príležitosť Horákovi, ktorý si jeho prihrávku prebral, ale zblízka mieril nad bránu. Krátko po polhodine hry sa ViOn dočkal aj tretieho zásahu. Bystričania neodvrátili rohový kop. Lopta sa dostala k Menichovi, posunul ju do päťky, kde Čögley efektnou pätičkou prekvapil brankára Hrušku – 3:0. Dve minúty pred koncom prvého dejstva prišiel Neofytidis v strede poľa o loptu a Depetris sa rútil sám na Kiru. Strážca vionskej svätyne vybehol a s jeho nájazdom si poradil.

Druhý polčas sa niesol v znamení striedaní. Loptu držal na kopačkách súper z Banskej Bystrice, ktorý sa čoraz častejšie tlačil pred bránu striedajúceho Lukáča. Ten si výborne poradil s pokusmi Šulca. Inkasoval až v samom závere. Desať minút pred záverečným hvizdom dopravil loptu za jeho chrbát Tóth a o dve minúty uzavrel konečný rezultát Franko – 3:2. Zlaté Moravce majú pred sebou o týždeň v sobotu domácu generálku s FC Petržalka.

Ľuboš Benkovský (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): „Opäť sme si vyskúšali variant zostavy. Prvé dejstvo bolo z našej strany veľmi dobré. Smerom dopredu i dozadu sme dodržiavali taktické princípy. Pripravovali sme si šance, dali tri góly. Po zmene strán zmenil súper herný systém. Snažili sme sa zareagovať. Prestriedali sme. Duel už nebol taký jednoznačný. Dvakrát sme inkasovali, čo hodnotím ako negatívum.“

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble – MFK Dukla Banská Bystrica 3:2 (3:0)

Góly: 5. Horák, 13. Grozdanovski, 33. Čögley – 80. Tóth, 82. Franko
ViOn:
Kira (46. Lukáč) – Čögley, Menich (46. Bednár), Pintér, Čonka (72. Tóth) – Sloboda (61. Ďubek), Neofytidis – Mondek (61. Kolesár), Grozdanovski, Kyziridis – Horák (61. Švec)

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri