Zápas 30.8.2021 | Redakce

Z Tehelného poľa bezbodový návrat

Trénerovi Benkovskému vypadla najnovšie k dlhodobo zranenej dvojici Duga – Kovaľ i Gamboš so Slobodom. Po zranení sa vrátil na lavičku brankár Lukáč. V drese súpera sa predstavil brankár Chovan a Hrnčár. Obaja obliekali v minulom ročníku dres Zlatých Moraviec.

6. kolo, nedeľa 29.8. NÁRODNÝ FUTBALOVÝ ŠTADIÓN - TEHELNÉ POLE

ŠK Slovan
Bratislava

4:1

Fortuna liga 2021/2022
Branky: 43. Henty, 47. Henty, 49. Čavrič, 82. Henty - 7. Ďubek Žlté karty: 61. Kashia – 57. Menich
Diváci: 2655

V úvode boli síce aktívnejší domáci, ktorí od začiatku držali loptu na svojich kopačkách, no v siedmej minúte využil zaváhanie belasých stopérov Ďubek, ktorý pohotovo otvoril skóre – 0:1. Slovan mohol okamžite vyrovnať. Na opačnej strane si v priebehu dvoch minút vytvoril zaujímavú príležitosť. Henty našiel v šestnástke Čavriča a ten to skúšal pomedzi nohy Kiru. Lopta prešla, ale brankár hostí ju pred čiarou dokázal zastaviť. Domáci hráči sa tlačili za gólom. Ich akcie sa končili na pozornej defenzíve ViOn-u. Aktívny bol najmä Vladimír Weiss ml. Krátko po polhodine hry nakopol pred bránu loptu Čogley, tá prešla na zadnú žrď, kde bol osamotený Ďubek, no ľavou nohou triafal krížnou strelou ľavú žrď Chovanovej brány. Záver polčasu patril belasým. Najprv odcentroval sprava Hrnčár na zadnú žrď, kde hlavičkoval do bočnej siete Zmrhal. Čo nevyšlo jemu hlavou, ponúkol dve minúty pred odchodom do kabíny Hentymu. Na hranicu šestnástky mu naservíroval loptu a legionár vo farbách Slovana pálil z prvej za chrbát Kiru – 1:1.

Po prestávke sa vrátili na trávnik v lepšej forme futbalisti trénera Weissa. Krátko po nástupe neodvrátila defenzíva Moraviec center Weissa, ktorý sa odrazil od Kiru do Chrena stojaceho na čiare, ktorého prekvapil dôrazný Henty a dopravil loptu do siete – 2:1. Vionisti sa poriadne nespamätali z druhého zásahu a prišiel i tretí. Čavrič prenikol zľava do pokutového územia, napriahol a od Tótha sa strela odrazila za Kirova chrbát – 3:1. Viac ako dvetisícpäťsto fanúšikov sledovalo na Tehelnom poli živý futbal. V 53. minúte centroval zľava Čonka pred bránu. Na jeho center si nabehol Mondek, ale netrafil ho so želaným efektom. Chovan tak nemal problém loptu kryť. Na druhej strane posunul loptu Hrnčár osamotenému Zmrhalovi, no český futbalista zoči-voči Kirovi neuspel. Ten istý hráč si zopakoval mikrosúboj s brankárom ViOn-u tiež v šesťdesiatej minúte. Henty unikol obrane pred bránou ponúkol gól lepšie postavenému Zmrhalovi, ale Kira vytiahol výborný a hlavne dôležitý zákrok. V záverečných pätnástich minútach najprv Čogley strieľal z diaľky vysoko nad, aby o niekoľko sekúnd Čonka našiel centrom hlavičkujúceho Chobota do Chovana. Na druhej strane vysunul striedajúci Green nabiehajúceho Dražica, ktorý zoči-voči Kirovi prestrelil bránu. Desať minút pred konečným hvizdom využil takmer Kyziridis zlú malú domov Kashiu. Legionár z Grécka preloboval Chovana, no na čiare zakročil Križan. Súboj uzavrel v 82. minúte hetrikom Henty, keď ušiel všetkým a popri Kirovi spečatil rezultát na 4:1 pre Slovan.

Ľuboš Benkovský (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): „Prišli sme s nejakým plánom, ktorý sme si pripravili. Najmä v prvom polčase nám to vychádzalo. Následne prišla polčasová prestávka, počas ktorej vstúpite do hráčov a pripravíte ďalšie kroky. Pripravili sme sa na to a vrátili na ihrisko. Napriek tomu, dostali sme dva rýchle góly. V ďalšom priebehu duelu je proti Slovanu veľmi náročné otočiť takýto výsledok. Zopakoval sa priebeh z predchádzajúceho stretnutia.“

Vladimír Weiss st. (tréner ŠK Slovan Bratislava): „Sme radi za víťazstvo, pretože sa nerodilo ľahko. Zle sme vstúpili do zápasu, urobili sme hrubú chybu pri inkasovanom góle, obaja stopéri sa zrazili ako ´barani´. Zápas sme zvrátili prekrásnym gólom Hentyho, ktorý dal hetrik, bol gólový. Prakticky z každej šance dal gól, mal ďalšie strelecké pokusy. Tak by mal vyzerať výkon jedného útočníka, pomohlo mu k tomu aj mužstvo. Cez polčas som bol úplne pokojný, hráčom som povedal, že góly prídu. S výsledkom 4:1 sme spokojní.“