Zápas 17.8.2024 | Matej Zima

Z Humenného tri body znamenajú tretiu výhru vonku

FC ViOn porazil v 4. kole MONACObet ligy Humenné. Na ihriskách súper ešte nestratil bod a nedostal gól.

4. kolo, sobota 17.8. Mestský štadión mesta Humenné

FK
Humenné

0:1

MONACObet liga 2024/2025
Diváci: 1003

Prvú obrovskú šancu zápasu mali Zlatomoravčania v 15. minúte po strele Baumgartnera, ktorý z voleja trafil iba domáceho gólmana Brédu. Práve Baumgartner bol pri zrode akcie, ktorá viedla k prvému gólu. Jeho zblokovaná strela sa odrazila priamo na kopačky Nonikashviliho, ktorý presne zakončil. Šancu na zvýšenie skóre mal v 32. minúte opäť Nonikashvili, ale jeho strelu napokon zblokoval obranca Humenného Dzúrik.

Druhé dejstvo pokračovalo zvýšenou aktivitou hostí. Druhý gól Zlatomoravčanov strelil v 58. minúte Gono, no gól napokon neplatil pre signalizované postavenie mimo hry. V 64. minúte mali Vionisti ďalšiu veľkú šancu, keď sa Baumgartner dostal pred bránu Humenného a zakončoval, jeho pokus však mieril tesne vedľa. Možnosť presne zakončiť mal Balaj z priameho kopu v 86. minúte, ale jeho strelu napokon vytesnil gólman Humenného Bréda. Obrovskú šancu na vyrovnanie skóre mali domáci v 88. minúte po streleckých pokusoch Okunola a Cmiljanoviča pred Richterovou bránou, no ani jednému z nich sa nepodarilo dostať loptu do svätyne Zlatomoravčanov. Uzavrieť skóre mohol striedajúci novic v tíme Šmiga, ale svoje sólo gólovo nezakončil.

Najbližšie odohrajú zverenci Romana Hudeca duel vo ViOn aréne v piatok 23. augusta o 20:00 proti Považskej Bystrici.