Zápas 18.3.2023 | Timotej Pavlík

Všetky body zostávajú pod Čebraťom

V zápase 2. kola skupiny o udržanie sa vo Fortuna lige zvíťazil MFK Ružomberok nad FC ViOn 2:0.

Fortuna liga 2022/2023 - Skupina o udržanie sa

FC ViOn: Lukáč – Suľa (69. Havryliuk), Toml, Pintér (C), Čonka – Duga, Múdry (75. Čerepkai) - Almeida, Brenkus (59. Ďubek), Mondek (59. Pinte) – Ikugar (75. Sloboda)

Ružomberok: Frühwald – Fabiš (46. Madleňák), Maslo, Mojžiš, Selecký – Zsigmund (C), Domonkos – Gerec (82. Mrva), Chrien (74. Luterán), Macejko (46. Boďa) – Bobček (82. Šefčík)

Góly: 55. Bobček, 68. Gerec

Žlté karty: Selecký - Čonka

Rozhodoval: Ochotnický, Pozor, Voreľ

Diváci: 740

Vionisti cestovali pod Čebrať s cieľom napraviť si chuť po domácej prehre rozdielom triedy s Michalovcami.

Duel vynechal pre zranenie Vestenický. Tím podporili na tribúne dorastenci Stareček, Richter a Dulay. Do nominácie sa nedostal Grozdanovski. Ligový debut v zlatomoraveckom drese si odkrútil Ukrajinec Havryliuk.

Ružomberčania boli od začiatku zápasu aktívnejší, futbalisti ViOnu veľakrát kazili jednoduché prihrávky, najmä v defenzíve. Náznaky šancí na oboch stranách zostali v prvom dejstve nevyužité, hŕstka divákov videla nudný, nezaujímavý futbal, plný nepresností.

V 55. minúte zápasu sa ujali Liptáci vedenia po góle Bobčeka a v 68. minúte Gerec zvýšil na konečných 2:0. Na žiaden z gólov nedokázali hráči ViOnu zareagovať. Ich hru neoživili ani striedania. Ružomberok si zaslúžene pripísal tri body. Futbalisti od Žitavy tak na víťazstvo musia stále čakať. Bez trojbodového zápisu sú vo Fortuna lige už takmer päť mesiacov. Zlaté Moravce delí od barážového miesta už iba jeden bod. V lige nasleduje reprezentačná prestávka.

Najbližší zápas odohrá FC ViOn až v televíznej predohrávke 31. marca o 17.30, keď vo ViOn Aréne privíta MFK Skalica.

Ivan Galád, hlavný tréner FC ViOn:

Domáci vyhrali zaslúžene. Máme pred sebou 13 pracovných dní, ktoré využijeme rozumne. Vždy hráte tak, ako trénujete. Takže jediná cesta je, aby sme dobre trénovali. Myslím si, že to zvládneme. A znovu sa budeme pokúšať získavať body. Navzájom sa spoznávame, doteraz sa nám len darilo. Teraz vidíme reakcie hráčov, keď sa nám nedarí. Túto fázu sezóny musíme otočiť a znovu budeme mať radosť z futbalu. A spôsoby, ktoré na to použijeme, budú efektívne.