Aktuality 27.5.2022 | Redakcia

Vo ViOne zostávajú Lukáč, Čonka, Duga, aj Ďubek

S klubom sa na ďalšej spolupráci už dohodla štvorica futbalistov: Patrik Lukáč, Matúš Čonka, Denis Duga a Tomáš Ďubek.

Všetci spomínanými hráči podpísali kontrakt na ďalšiu sezónu.

Prvý, ktorý spečatil svoju budúcnosť s klubom od Žitavy, bol brankár Patrik Lukáč. Postupne sa prepracoval na pozíciu jednotky. "Potešilo ma, že vedenie a tréner prejavili o moje služby záujem aj ďalej. Dohodli sme sa rýchlo. Verím, že budúca sezóny bude pre nás lepšia ako tá posledná," povedal po podpise 27-ročný Patrik Lukáč.

Medzi opory patrí aj ľavý obranca Matúš Čonka. "Chcem sa poďakovať vedeniu, že sme rýchlo našli spoločnú reč a dohodli sa na ďalšej spolupráci. Som rád, že zvyšok dovolenky už nemusím myslieť na futbalovú budúcnosť. Vo ViOne budem ďalšiu sezónu a teším sa na nové výzvy," nechal sa počuť 31-ročný skúsený futbalista.

V závere sezóny, po dlhej rekonvalescencii po operácii kolena, sa začal objavovať na trávniku aj Denis Duga. Defenzívny stredopoliar patril v historickej sezóne 2020/2021 ku kľúčovým hráčom. Potom ho pribrzdilo dlhodobé zranenie. Teraz podpísal novú zmluvu a je pripravený na ďalšie výzvy. "Som veľmi šťastný, že sme sa dohodli na ďalšom pokračovaní. Všetko bolo rýchle a korektné. Vo ViOne sa cítim ako doma. Vážim si to a ďakujem, že klub mi ponúkol spoluprácu aj napriek tomu, že som bol takmer celú uplynulú sezónu zranený. Verím, že sa nám bude v novom ročníku viac dariť ako v tomto. Svojimi výkonmi sa budem snažiť pomôcť tímu byť čo najvyššie v tabuľke," hovorí 27-ročný Denis Duga.

Posledným, ktorý sa v tomto týždni dohodol s červeno-modrými, je rekordér Fortuna ligy v počte štartov, Tomáš Ďubek. "Som veľmi šťastný, že ďalší rok budem pokračovať vo ViOne. Dohodli sme sa veľmi rýchlo. Zostáva len veriť, že ďalšia sezóna bude pre nás úspešnejšia," skonštatoval 35-ročný futbalista.

Klub aktuálne rokuje aj s ďalšími futbalistami súčasného kádra, ktorým sa končia zmluvy. Ďalšie mená, ktoré zotrvajú pri Žitave, by mohli byť známe v najbližších dňoch. Pracuje sa však aj na príchodoch nových hráčov. "Máme vyskautovaných niekoľko mien. Samozrejme, obzeráme sa cielene na pozície, kde nám skončili niektorí hráči, resp. kde potrebujeme vytvoriť väčšiu konkurenciu. Reálne sa v tejto chvíli bavíme so štyrmi - piatimi z nich. S niektorými sme už vo finálnych rokovaniach, pred podpismi zmlúv. Nechceme nič unáhliť, prestupový trh sa ešte len otvára," povedal generálny manažér klubu Marek Ondrejka.

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri