Aktuality 27.10.2022 | Timotej Pavlík

Vladimír Červený: Tohtoročná Tipsport liga bude aj na ViOne

Po tretí raz je v česko-slovenskej Tipsport lige prihlásený aj klub zo Zlatých Moraviec.

Kým začiatkom roka 2020 sa musel FC ViOn pre pandémiu v klube z premiérovej účasti v Tipsport lige na poslednú chvíľu z trnavskej skupiny odhlásiť, o rok neskôr už v seneckej tri zápasy odohral. Spartak Trnava porazil 5:3, prehral so Senicou 1:2 a remizoval s vtedy ešte druholigovou Skalicou 0:0. Získal 4 body.

Pre majstrovstvá sveta, ktoré sa začínajú o niekoľko dní v Katare, sa jesenná časť Fortuna ligy končí netradične o mesiac skôr, už v prvej polovici novembra. "Práve kvôli tomuto organizátor mení aj termín Tipsport ligy. Nebude sa hrať v januári, ale už čoskoro na prelome mesiacov november a december," hovorí technický riaditeľ FC ViOn Vladimír Červený.

Klub od Žitavy sa v tohtosezónnej edícii Tipsport ligy predstaví už ako partner Tipsportu. V skupine bude hrať postupne proti Sigme Olomouc, MFK Skalica a 1. SK Prostějov. Dva zápasy odohrá na umelej tráve v NTC Senec, jeden dokonca na domácej pôde v Zlatých Moravciach. "Áno, túto informáciu môžem potvrdiť. V utorok nás navštívil riaditeľ súťaže Aleš Kolář. Prešli sme si štadión, umelú trávu a celé zázemie. Všetko dopadlo na jedničku," pokračuje Červený.

Duel s českým fortunaligistom z Olomouca odohrá ViOn v Senci na umelej tráve NTC v piatok 25. novembra o 13.00. Na rovnakom mieste nastúpia Galádovci aj o týždeň neskôr v piatok 2. decembra o 10.30 proti českému druholigistovi z Prostějova. "Nás teší, že stretnutie so Skalicou sa bude hrať u nás. A to v utorok 29. novembra o 13.00. Kde to presne bude, sa rozhodne možno až tri dni pred samotným zápasom. Alternatívy sú však len dve. Priamo vo ViOn Aréne, alebo na umelom trávniku, ktorý máme hneď za štadiónom. Záležať bude od počasia. Na základe toho sa s organizátorom dohodneme. Samozrejme, prioritu máme prírodnú trávu a štadión," dodáva technický riaditeľ klubu.

V každom prípade sa fanúšikovia ViOnu majú na čo tešiť aj po skončení jesennej časti Fortuna ligy. V Tipsport lige môžu dať tréneri možnosť nie len menej vyťaženým hráčom z ligy, ale i futbalistom zo širšieho kádra, mládeže, či novým tváram, ktoré chcú v rámci prípravy vyskúšať.

Presné detaily k domácemu zápasu so Skalicou prinesieme včas prostredníctvom všetkých klubových kanálov. Organizátor v týchto dňoch rokuje aj o televíznych prenosoch, resp. streamoch. Taktiež včas prinesieme informácie, kde sa budú dať stretnutia sledovať.

TIPSPORT LIGA - SKUPINA D:

25.11. (piatok) o 13.00 h - NTC Senec (umelá tráva): FC ViOn - SK Sigma Olomouc

29.11. (utorok) o 13.00 h - ViOn Aréna (prírodná tráva/umelá tráva): FC ViOn - MFK Skalica

2.12. (piatok) o 10.30 h - NTC Senec (umelá tráva): FC ViOn - 1. SK Prostějov

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri