16. kolo, piatok 28.10. ViOn Aréna Zlaté Moravce

Góly: 24. Ďubek (11 m), 26. Šuvalija, 47. Almeida, 78. Almeida

Rozhodoval: Kružliak

FC VION: Lukáč - Suľa, Toml, Šuvalija, Čonka - Múdry, Duga (53. Pinte) - Almeida (89. Vikri), Ďubek (Brenkus), Mondek - Niarchos

MŠK: Belko - Anang (62. Rusnák), Kopas, Stojchevski, Bari (78. Krstić)- Iľko (Trabalík), Gidi (62. Sauer), Myslovič - Kaprálik, Jambor (78. Galčík), Ďuriš

Diváci: 2005

Na listinu maródov sa tesne pred zápasom kvôli chorobe k Slobodovi, Bednárovi, Horákovi, Grozdanovskemu a Rákovi pridal Pintér. Po trestoch za žlté karty sa do zostavy vrátili Šuvalija a Múdry.

Tréner Galád dal tak dôveru osvedčenej zostave. Už v úvode mohol otvoriť skóre Toml, jeho pokus skončil na spojnici Belkovej brány. V 24. minúte to ale už domácim vyšlo. Po faule na Almeidu otvoril skóre duelu z penalty kapitán Ďubek. Už o dve minúty bolo 2:0. Po rohu Ďubeka sa premiérovo do streleckej listiny zapísal Šuvalija.

Nástup do druhého dejstva vyšiel ako z učebnice. V 47. minúte sa pohral s obranou hostí a brankárom Belkom Almeida a do prázdnej brány zvýšil už na 3:0. ViOn hral organizovane, hrozil v ofenzíve, jeho útoky boli nebezpečné. Do otvorenej obrany Žiliny prichádzali ďalšie šance. Skóre uzavrel po pohotovej strele k pravej žrdi aktívny Almeida.

Zverenci trénera Galáda svojho súpera prestrieľali 19:13 a zaslúžene triumfovali rozdielom triedy. Pod jeho vedením získali v štyroch zápasoch už 10 bodov a v tabuľke sa už so 17 bodmi dostali pred Michalovce na 9. miesto. Absolutórium si zaslúžia aj fanúšikovia, ktorí neustále hnali svoj tím hlasivkami dopredu.

Najbližšie čaká ViOn stretnutie na Liptove, v sobotu od 15.00 nastúpia proti MFK Ružomberok.

Ivan Galád, tréner FC ViOn: Chlapci predviedli veľmi pekný taktický výkon. Ja som im len ukázal, ako na súpera. Veľmi sa teším, že stratégia, ktorú sme zvolili, vyšla dokonale. Dali sme krásne štyri góly, dnes sa potešíme a od zajtra ideme ďalej. Veľmi, veľmi sa teším, že chlapci hrajú pre radosť svoju, ale hlavne divákov. Tento zápas určite nebol o mne, bol to fantastický zápas pre divákov. Verím, že po rokoch budem môcť rozprávať mojim študentom o tejto trénerskej anabáze v tomto skvelom klube.