Aktuality 10.2.2022 | Redakce

Vionista mesiaca december: Premiérový triumf Matúša Čonku

Skúsený ľavý obranca premenil na výhru svoju tretiu tohtosezónnu nomináciu. V súboji zdolal Antona Slobodu i Alexandrosa Kyziridisa. Medzi elitnú trojicu za daný mesiac sa vyberajú hráči na základe oficiálnych štatistík platformy INSTAT.

Čonkovi stačilo na víťazstvo 51 hlasov. Legionára z Grécka zdolal o 12 hlasov. Tretiu priečku obsadil Sloboda, ktorého štatistiky vyniesli do nominácie vôbec po prvý raz. Fanúšikovia tak zvolili v poradí piateho Vionistu mesiaca. V predchádzajúcich mesiacoch uspeli Kyziridis, Mondek, Menich a Kira.

„Chcel by som sa poďakovať každému fanúšikovi, ktorý za mňa hlasoval. Veľmi si to vážim. Odkedy som prišiel do klubu, je to moje prvé ocenenie. Znamená pre mňa veľa. Pre každého futbalistu je to pozitívny impulz do ďalšej práce, aby priaznivcov, ktorí za neho hlasovali, nesklamal,“ uviedol po prevzatí ručne vyrobenej trofeje v spolupráci s Občianskym združením Svetlo Olichov 31-ročný hráč.

Krajný obranca je pri Žitave druhý rok. Od svojho príchodu sa zaradil k pilierom zlatomoraveckej defenzívy. Doteraz nazbieral 38 štartov a v nich tri presné zásahy s dvomi asistenciami.

Mužstvo okolo trénera Benkovského má aktuálne za sebou zimnú prípravu, v ktorej jeho zverenci nastúpili do piatich duelov. Trikrát vyhrali, raz remizovali a rovnako raz ťahali za kratší koniec.

„V prvých týždňoch sme sa zamerali viac na kondíciu. Časom sme prešli do systémových nácvikov. V týchto dňoch dolaďujeme detaily a všetko smerujeme k prvému súboju. Prišli noví hráči, ktorí zapadli do tímu a prispôsobili sa k štýlu hry, ktorým sa chceme prezentovať. Čaká nás ostrý štart do jarnej časti. Všetci sa tešíme na ligu a majstrovské zápasy,“ doplnil Matúš Čonka.

Zlatomoravčania cestujú v piatok do Popradu, kde ich v sobotu čaká vystúpenie s Liptovským Mikulášom. Bude to stretnutie tabuľkových susedov. Lepšie postavení sú hráči Mikuláša, ktorí majú o bod viac.

„Očakávam bojovný zápas. Hráme v Poprade, musíme sa pripraviť aj na nie úplne ideálne teploty. Pre nás bude dôležitý každý strelený gól, získaný bod. Jednoducho každé jarné kolo. Doma sme proti ním prišli o dvojgólový náskok. Všetci musíme byť koncentrovaní a pracovať na 100 % počas celých deväťdesiatich minút. Iba takto sa môžeme spolu s fanúšikmi a ľuďmi okolo nás tešiť z výhier,“ uzavrel Matúš.

Výkop je v sobotu naplánovaný o 15.00 hod. Zo všetkých hlasujúcich sa z tréningového trička s podobizňou Vionistu mesiaca a jeho vlastnoručným podpisom od partnera ankety Errea teší NATÁLIA ČMEHÝLOVÁ. Na konci sezóny si jeden vyžrebovaný užije vďaka Travelstar a Travelstar agency zájazd na vybraný duel jednej z top päť európskych líg

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri