Aktuality 16.1.2024 | Matej Zima

ViOnu do konca sezóny prichádza pomôcť Soufiane Dramé

Francúzsky stopér Soufiane Dramé prichádza do Zlatých Moraviec z českých Teplíc na hosťovanie do konca aktuálnej sezóny.

Soufiane Dramé za Teplice odohral na jeseň osem stretnutí vo Fortuna lige a pridal aj jeden štart v českom pohári. Dvadsaťsedemročný stopér, ktorý môže nastupovať aj na pozícii defenzívneho stredopoliara, v Česku pôsobil aj v Karvinej, či Příbrami.

Soufiane má ViOn nasledovaný: „Viem, aká je tímová situácia. My, noví hráči, sme prišli pomôcť zdvihnúť kvalitu, ale aj mentalitu. Cieľ je jasný a my na ihrisku urobíme všetko pre jeho naplnenie,“ uviedol 190 centimetrov vysoký stopér.

Záujem trénera Michala Hippa dopomohol k príchodu skúseného obrancu: „Tréner o mňa prejavil veľký záujem. Volal mi, keď som bol v Tepliciach, aby som prišiel a teraz som tu. Musím povedať, že som šťastný, že som jeho ponuku neodmietol,“ pokračuje nová akvizícia ViOn-u.

Francúzsky stredný obranca sa v klube už udomácnil: „Som tu približne týždeň a cítim sa dobre. So všetkými si veľmi dobre rozumiem, keďže hovorím po česky a tá má k slovenčine veľmi blízko,“ uzavrel Francúz.


Generálny partner
Hlavný partner
Partneri