Aktuality 3.2.2024 | Matej Zima

ViOnisti so “sešívanou” minulosťou

Denis Duga, Matúš Čonka, či Michal Hipp si vyskúšali pôsobenie v Slavii Praha. Všetci traja sa na nedeľný duel tešia.

Bývalý kapitán slavistického dorastu Denis Duga neveril, že ViOn odohrá zápas so Slaviou:Prvá reakcia bola, či si robia srandu. Samozrejme, že človek neverí tomu, keď je dohodnutý prípravný zápas s Komárnom a zrazu ti niekto oznámi, že hráme so Slaviou Praha,” hovorí defenzívny stredopoliar ViOnu a pokračuje: ,,Na jednej strane sa teším, predsa len som tam niečo zažil. Na druhej strane, Slavia má meno, bude to ťažký súper,” uzavrel.

Dva a polročnú minulosť má so Slaviou aj Matúš Čonka, ten v nej nastúpil na 37 ligových duelov, v ktorých strelil jeden gól: ,,Slavia je veľký klub a som jej fanúšikom dodnes. V poslednej dobe spravila obrovský krok v európskych súťažiach. Stále sú v klube ľudia, ktorých si pamätám zo svojho pôsobenia. Som veľmi dobrý kamarát s Ivanom Schranzom, s ktorým som hral v Spartaku Trnava.” Kapitán ViOnu sa už teší na duel: ,,Veľmi rád spomínam na Slaviu. Keď nám oznámili, že budeme s nimi hrať, tak som volal s rodičmi a spolu si zaspomínali na obdobie, ktoré som u nich strávil. Na zápas sa samozrejme teším.”

Lodivod Zlatomoravčanov Michal Hipp strávil v Edene rok a pol, jeho spoluhráči boli veľké mená ako napríklad Vladimír Šmicer, Jaroslav Šilhavý, či Patrik Berger. Jeho najlepším umiestnením v Slavii bolo v ligovej súťaži druhé miesto: ,,Slavii fandím doteraz. Avšak veľa vecí sa zmenilo, Majú moderný štadión,v kabíne majú pestrý mix Čechov a cudzincov a každú sezónu hrávajú európske poháre.”

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri