Zápas 27.5.2023 | Timotej Pavlík

ViOn zostáva v najvyššej šúťaži

ViOn zvíťazil v druhom barážovom dueli o účasť v najvyššej slovenskej súťaži nad Prešovom 3:0.

piatok 26.5. ViOn Aréna Zlaté Moravce

3:0

Tatran
Prešov

Fortuna liga 2022/2023 - Skupina o udržanie sa

FC ViOn: Lukáč – Suľa, Šuvalija (72. Duga), Toml, Čonka – Múdry, Sloboda – Almeida, Brenkus (62. Pinte), Mondek (90.+3 Ďubek) – Ikugar

Prešov:Kučinskij – Šimko, Petko (79. Jendrek), Baran, Horváth, Sokol – Keresteš, Matos, Milunovič (90.+3 Olejár) – Dolný, Karaš (71. Andrič)

Gól: 25. Mondek, 69. Ikugar, 90.+1 Mondek.

Žlté karty: Šuvalija, Lukáč, Múdry - Horváth, Petko, Šimkor/p> Červené karty: Šimko

Rozhodovali: Kružliak – Hancko, Pozor

Diváci: 3120

Odvetu barážového duelu vynechal zranený Vestenický a vykartovaný Bednár.

Zápas o všetko sa vyvíjal od začiatku v prospech ViOnu. Neustály pressing dostával "Koňarov" pod tlak, z čoho počas celého stretnutia ťažili červeno-modrí. Už v úvode mal výbornú príležitosť Sloboda. Veľkú šancu premenil v 25. minúte Mondek, ktorý si zasekol loptu v šestnástke, zbavil sa Šimka a obstrelil brankára Kučinského. V 39. minúte zasahoval VAR. Stret hosťujúceho hráča s Čonkom v šestnástke vyhodnotili rozhodcovia ako faul. Prešovčania ale možnosť vyrovnať z bieleho bodu nevyužili. Dolného penaltu vychytal domáci brankár Lukáč.

Druhé dejstvo bolo dlho o vyčkávaní na chybu súpera a obojstranne pozorných defenzívach. Rozhodujúci gól dosiahli domáci v 69. minúte po Pinteho prihrávke Ikugarovi, ktorý zvýšil na 2:0. V nadstavenom čase sa do otvorenej obrany hostí unikli Pinte a Almeida a po jeho prihrávke dal tretí gól Mondek. Spečatil tak zotrvanie Zlatých Moraviec v najvyššej súťaži aj v ďalšej sezóne.

Ivan Galád, hlavný tréner FC ViOn:

Musím sa poďakovať svojmu realizačnému tímu, chlapcom a všetkým ľuďom vo ViOne. Môžem ísť teraz na ryby, ako to robím vždy. Mondekovi som pred zápasom povedal, že dá dva góly, ako sa mi to prisnilo.