Zápas 27.6.2022 | Timotej Pavlík

ViOn začal prípravu úspešne. Zvíťazil 7:0

Zlatomoravčania odohrali prvý prípravný zápas proti Galante.

Už aj s novými tvárami Chropovským, Múdrym, Brenkusom, Pintem a Niarchosom odohrali v sobotu futbalisti ViOnu prvý prípravný zápas. V rámci skúšok sa v tíme predviedli aj Bukhal, Hasil a Balan. Trénerovi Kocianovi neboli ešte k dispozícii Duga a Grozdanovski. Súperom im bol treťoligista FC Slovan Galanta. Zápas sa hral v rámci osláv 111. výročia založenia domáceho klubu. Zlatomoravčania zvíťazili hladko 7:0.

Zápas mal špeciálny nádych pre Tomáša Horáka, ktorý ešte pred pol rokom hrával za Galantu. Aj preto viedol Zlaté Moravce ako kapitán. Na víťazstve sa podieľal jedným gólom, na jeden prihrával. Ďalšie pridali Mondek, Hasil, Rák, Niarchos, Brenkus a Švec.

HLASY PO ZÁPASE:

Ján Kocian, tréner: ,,Zápas splnil účel, videli sme v akcii celý káder. Výsledok pre nás nie je dôležitý, skôr sa pozeráme na našu hru. V prvom polčase sme mohli viac dominovať, nefungovala nám úplne medzihra. V druhom polčase sme sa zlepšili. Chcel som vidieť v akcii stopérov a pravého obrancu, ktorých skúšame. Bukhal už s nami pokračovať nebude. Hasilu a Balana si ešte pozrieme proti Slovácku. Potom sa rozhodneme.

Tomáš Horák, hráč: ,,Bol pre mna veľmi dobrý pocit opäť si zahrať v Galante. Myslím si, že kvalita zápasu bola dobrá, súper sa chcel ukázať pred domácimi fanúšikmi a hrali vo vysokom nasadením.“

Adam Brenkus, hráč: ,,Bol to prvý prípravný duel, ideálny súper na úvod. Osobne sa cítim trošku unavený, ale vzhľadom na prípravu to k tomu patrí. Som rád, že som dal gól. Od toho som tu. V utorok nás čaká Slovácko, čo bude už kvalitou iný súper.