Zápas 10.2.2024 | Matej Zima

ViOn v prvom jarnom zápase Niké ligy bez bodu

V 19. kole Niké ligy Zlaté Moravce prehrali na domácej pôde proti Banskej Bystrici 0:2.

Duel s Banskou Bystricou vynechali Branislav Sluka, Gergely Tumma, Richard Nagy, Marek Švec a Miroslav Gono a pre zápas B-tímu aj Patrik Richter.

Na začiatku zápasu sa mohli domáci hneď dostať do vedenia po sóle Adama Brenkusa, ktorého strela trafila len vrchnú konštrukciu Hruškovej brány. V 12. minúte dostala Dukla po faule Mateja Moška penaltu, hostia sa z gólu radovať nemohli po výbornom zákroku novozvoleného kapitána Patrika Lukáča, ktorý dokázal zneškodniť zakončenie Borisa Godála.

V 51. minúte sa vykartoval už spomínaný Boris Godál a oslabil svoj tím na 10 hráčov. Banská Bystrica bola v ofenzíve kreatívnejšia, v 64. minúte sa dostala Dukla do vedenia po tom, ako Polievka našiel centrom hlavu nepokrytého Willwébera. V 71. minúte mali najväčšiu šancu druhého polčasu domáci po hlavičke Mareka Kuzmu, ktorú si pokryl Hruška. O 2 minúty sa rozvlnila sieť domácich po strele od Záhumenského.

ViOn je po dnešnom zápase stále na poslednom mieste so ziskom 4 bodov.

Najbližšie odohrajú Zlatomoravčania zápas 20. kola Niké ligy na Tehelnom poli so Slovanom Bratislava, a to v nedeľu 18. februára o 15.00.