Zápas 5.2.2024 | Matej Zima

ViOn v generálke ukradol Slavii čisté konto v závere zápasu

Generálkový duel vo Fortuna arene skončil prehrou 4:1

Požitavčanom na súpiske chýbali štyria hráči, kvôli chorobe Karol Mészáros a kvôli zraneniam Gergely Tumma, Miroslav Gono a Branislav Sluka


Zverenci Michala Hippa začali prvú 20 minútovku aktívne. Do vedenia sa mohli dostať už v 10. minúte kedy Andrija Balić poslal center do stredu šestnástky, ktorý našiel Iuriho Tabatadzeho. V 12. tej minúte prišla druhá veľká šanca kedy mohol po strele spoza 16-ky otvoriť skóre Denis Duga, jeho strela tesne minula priestor svätyne Mandousa. O 10 minút na to sa rozvlnila sieť Lukáča po strele od Provoda. ViOn mal následne slabú chvíľu, počas ktorej inkasoval ďalšie góly v 23. minúte po “pätičke” Chytila, a v 27. minúte od Jurečku.

V druhom polčase bol ViOn o trošku viac aktívnejší. Ale “zošívaní” boli tí, ktorí opäť skórovali. V 73. minúte zápasu Slavia po góle Schranza zvýšila svoj náskok na rozdiel 4 gólov. V 81. minúte zápasu sa postaral o jediný gól Zlatomoravčanov Marek Kuzma, ktorý po prihrávke Mareka Šveca chladnokrvne zakončil loptu v pokutovom území.

Najbližší zápas červeno-modrých je naplánovaný na 10. februára vo ViOn aréne s Banskou Bystricou.


Generálny partner
Hlavný partner
Partneri