Zápas 6.5.2023 | Timotej Pavlík

ViOn stratil body s Liptovským Mikulášom

Zlaté Moravce remizovali v 8. kole nadstavbovej skupiny o udržanie sa s Liptovským Mikulášom 1:1.

8. kolo, sobota 6.5. NTC Poprad

MFK Tatran
Liptovský Mikuláš

1:1

Fortuna liga 2022/2023 - Skupina o udržanie sa

FC ViOn: Lukáč – Suľa, Bednár, Šuvalija (87. Havryliuk), Toml – Múdry (54. Duga), Sloboda (73. Ďubek) - Almeida, Mondek, Pinte (54. Brenkus) - Čerepkai (53. Ikugar)

Liptovský Mikuláš: Sváček - Diviš, Popovič, Spychka, Nečas - Gerát, Václavik - Bartoš, Voško (78. Jendrišek), Gaži (78. Fadairo) - Laura

Gól: 45. Václavík - 16. Almeida

Žlté karty: Václavík, Nečas, Popovič - Sloboda, Bednár, Pinte, Suľa

Rozhodovali: Očenáš – Vass, Kuba

Diváci: 216

V dueli proti Liptovskému Mikulášu chýbali trénerovi Galádovi zranený Vestenický a pre päť žltých kariet Čonka. Naopak, do zostavy sa vrátili po chorobe Sloboda a Bednár, k dispozícii bol už aj Duga.

Zlatomoravčania začali zápas aktívnejšie, čo vyústilo v gól Brazílčana Almeidu v 16. minúte zápasu. Vionisti mali hru pod kontrolou, bolo otázkou času, kedy pridajú druhý gólový zápis. Postupne však začali hrať opatrnejší futbal, čím sa dostal Liptovský Mikuláš do zápasu. Vyvrcholilo to až do vyrovnávajúceho gólu v poslednej minúte prvého polčasu, keď sa po rohu presadil Václavík.

V druhom polčase si ViOn, s výnimkou Almeidovej strely z hranice šestnástky, nedokázal vypracovať výraznú gólovú príležitosť. Naopak, boli to domáci, ktorí viackrát podkúrili Lukáčovi. Ten však zákrokmi držal Zlaté Moravce až do konca nad vodou. Zlatomoravčania v nadstavbe opäť prišili s Liptovským Mikulášom o body. Po domácej prehre 0:1 tentokrát remizovali 1:1.

Najbližšie sa červeno-modrí predstavia v piatok 12. mája o 18.30 h vo ViOn aréne proti AS Trenčín.