Zápas 21.8.2023 | Timotej Pavlík

ViOn stále čaká na výhru

Tím zo Žitného ostrova si v 4. kole berie zo Zlatých Moraviec tri body.

4. kolo, nedeľa 20.8. ViOn Aréna Zlaté Moravce

FC ViOn
Zlaté Moravce - Vráble

0:2

FC DAC 1904
Dunajská Streda

Niké liga 2023/2024

ViOn: Slávik - Suľa, Moško, Nagy, Čonka - Gono, Duga, Švec (57. Mijič) - Mondek (75. Nsumoh), Čerepkai, Weir (57. Brenkus)

DAC: Popovic - Alex Pinto, Risvanis, Csinger, Andzouana - Káčer, Dimun, Ramadan (76. Veselovský) - Trusa (88. Niarchos), Herc (90.+3) Gruszkowski, Gavrič (76. Mendez)

Góly: 23. Káčer, 90.+4 Veselovský

Žlté karty: Čonka, Moško, Mondek, Nagy - Niarchos

Rozhodovali: Smolák - Bednár, Poláček

Diváci: 3008

Tréner Vladimír Cifranič stále nemohol rátať v dueli s dlhodobo zraneným Milanom Kvocerom. Z podobného dôvodu chýbal na zápasovej súpiske aj brankár Matúš Chropovský. Oproti predchádzajúcim stretnutiam nastali v základnej zostave dve zmeny. Namiesto Vladimíra Majdana naskočil Samuel Suľa a Adama Brenkusa vymenil James Weir.

Dunajská Streda v tejto sezóne na ihriskách súperov ešte naplno nebodovala. Hotovala sa tak urobiť v Zlatých Moravciach. Tomu prispôsobila aj taktiku. Najmä v druhom polčase sa iba bránila, hrala pragmaticky a čakala na brejkové situácie. Napokon jej to vyšlo.

Poďme ale postupne. Najskôr mieril nepresne Ramadan, v 23. minúte sa ale strelou spoza šestnástky presadil Káčer. Potom sa dostali k slovu domáci. V 30. minúte vystrelil z hranice pokutového územia Weir, Popovic jeho pokus vyrazil pred seba a ten istý hráč v dorážke napálil iba do brvna hosťujúcej brány. Neskôr pohrozil hostia, Gavričov pokus ale skvele zlikvidoval Slávik. V samom závere prvého dejstva mohol hlavou vyrovnať Nagy, ale mieril nad bránu Popovica.

V druhom polčase diktovali tempo hry domáci futbalisti. Hostia sa stiahli na svoju polovicu a vyčkávali na svoju príležitosť. Hru sa snažili kúskovať, zamerali sa na ubránenie výsledku. ViOn pohrozil Gonom, ale jeho možnosť zlikvidoval výborný gólman hostí, keď loptu vyrazil na roh. Hostia napokon cieľ dosiahli. V snahe o vyrovnanie išiel v závere na rohový kop aj brankár Slávik. Hostia loptu získali a rýchleho brejku do otvorenej obrany uzavrel Veselovský skóre zápasu.

Napriek dominancii vo všetkých zápasových štatistikách ViOnu nebol dopriaty ani bod. V tabuľke tak majú zatiaľ jediný za remítu s Trnavou.

Na najbližší zápas vycestujú Zlatomoravčania v sobotu 26. augusta o 18.00 hod. do Žiliny.


Vladimír Cifranič, hlavný tréner FC ViOn:

Chalani si to odmakali, hrali na krv a podľa môjho názoru sme boli vyrovnaným súperom. Opakujem sa však, že nám chýba nadstavba, väčšia kvalita, agresivita, či hra jeden na jedného v poslednej tretine. Prechodovú fázu zvládame, ale hráme len po šestnástku. Nie sme nebezpeční ako si predstavujeme.

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri