Zápas 20.5.2023 | Timotej Pavlík

ViOn smeruje do baráže

Zlaté Moravce prehrali v záverečnom kole nadstavbovej skupiny o udržanie sa s Michalovcami 0:1.

10. kolo, sobota 20.5. Michalovce

MFK Zemplín
Michalovce

1:0

Fortuna liga 2022/2023 - Skupina o udržanie sa

FC ViOn: Lukáč - Suľa, Bednár, Toml, Čonka (78. Demitra) - Múdry (78. Ďubek), Duga (54. Brenkus) - Almeida, Mondek (54. Sloboda), Pinte, Čerepkai (10. Ikugar)

Michalovce: Száraz - Magda, Marjanovič, Ranko, Kotula - Peňa (89. Issa), Njie, Žofčák (67. Slebodník) - Jánošík (82. Begala), Kanu (89. Vaško), Marcin

Gól: 5. Toml (vl.)

Žlté karty: Kanu, Száraz, Žofčák - Brenkus

Rozhodovali: Gemzický – Poláček, Jekkel

Sobotný duel vynechali pre zranenia Tomáš Vestenický a Alden Šuvalija.

Zlatomoravčania nezačali zápas podľa predstáv. V 5. minúte zápasu odkopával loptu z 5-ky Matúš Čonka, ktorý nešťastne trafil Martina Tomla a od neho sa lopta odrazila do vlastnej brány ViOnu.

V 11. minúte zápasu stál zoči-voči Szárazovi Karol Mondek, ten však svoju šancu na vyrovnanie nepremenil.
V 12. minúte zápasu nedokázal vyrovnať ani Stephano Almeida, na jeho strelu vytiahol Száraz fantastický zákrok.
Prvý polčas priniesol viacero gólových príležitostí na oboch stranách, ale skóre sa už nezmenilo.

FC ViOn si v druhom polčase nedokázal premeniť žiadnu zo svojich šancí do gólu a tak mu v tabuľke patrí konečná 11-ta, barážová, priečka.

Našim súperom v baráži bude druhý tím II. ligy 1. FC Tatran Prešov. Prvý zápas sa hrá v utorok o 15:30.

Ivan Galád, hlavný tréner FC ViOn:

Je veľmi nepríjemné prehrať takýto zápas vlastným gólom z úvodu zápasu. Myslím si, že v baráži sme spravodlivo. Teraz je na nás, aby sme boli rozumní a využili najbližšie hodiny a dni na to, aby sme baráž zvládli.