ViOn podľahol v 5. kole Niké ligy na umelej tráve v Žiline 2:3.

Žilina: Belko - Minárik, Stojčevski, Nemčík - Rusnák (59. Javorček), Myslovič (46. Gidi), Sauer (79. Kopas), Bari - Essomba (59. Addo), Ďuriš, Iľko (79. Bille)

ViOn: Slávik - Suľa (73. Majdan), Moško, Nagy, Čonka - Gono, Duga - Mondek, Weir (46. Tumma), J. Švec (61. Brenkus) - Čerepkai (69. Mijič)

Góly: 27. Ďuriš, 87. Kopas, 90.+7. Bille - 14. a 26. Mondek

Žlté karty: Addo, Belaník (mimo ihriska) - Mijič, Slávik

Rozhodovali: Gemzický - Jekkel, Kmec

Diváci: 1419

V stretnutí so Žilinou opäť chýbali dlhodobo zranení Milan Kvocera a Matúš Chropovský. Tréner Vladimír Cifranič sa oproti poslednému zápasu nerozhodol pre žiadnu zmenu v základnej zostave.

Úvod stretnutia patril ViOňákom, keď sa v 14. minúte zápasu po prihrávke Čerepkaia presadil Mondek a tečovanou strelou otvoril skóre duelu. Mondek sa presadil aj o chvíľu neskôr. V 26. minúte mu opäť naservíroval loptu Čerepkai a nádherným lobom ponad Belka poslal červeno-modrých do dvojgólového vedenia. Išlo zároveň aj o jubilejný 500-tý gól ViOnu v najvyššej slovenskej súťaži. Odpoveď Žilinčanov prišla o minútu neskôr, Ďuriš nekompromisne zakončil a znížil na 2:1. V závere polčasu sa tlak Žiliny stupňoval, no Slávik viackrát podržal svoj tím. Rusnáka vychytal v 31. minúte a aj v 40. minúte.

FC ViOn urobil cez polčas zásadnú zmenu a poslal do hry tretieho stopéra Tummu, ktorý vystriedal Weira. Zmena v systéme dlho fungovala, trojica stopérov pracovala výborne. Zlatomoravčania hrozili z brejkov, domáci sa do prehustenej obrany nevedeli presadiť. Zlom prišiel až v 84. minúte z kopačky Kopasa. Po rýchlo zahranom rohovom kope jeho strelu nešťastne tečoval Duga a Slávik bol bez šance. Zápas sa hral takmer 8 minút v extra čase. Kým rýchly brejk po osi Brenkus - Mondek nevyšiel, domáci boli úspešní. Po odkope z kopačky brankára Belka sa lopta dostala k Bilemu a ten v poslednej minúte nadstaveného času dokonal obrat Žiliny. ViOn predviedol opäť dobrý výkon, siahal na body, ale tie mu dopriate neboli.

ViOnisti stále čakajú na prvé sezónne víťazstvo, najbližšie cestujú na východ, kde ich v sobotu o 15.30 hod. preverí nováčik Niké ligy, FC Košice.

Vladimír Cifranič, hlavný tréner FC ViOn:

Futbal je niekedy krutý, verím, že sa nám to raz vráti. Žilina však dala o gól viac a zaslúžene vyhrala. Ja však verím ceste, po ktorej sme sa vybrali."