Klub 1.2.2022 | Redakce

ViOn sa dohodol na zmluve s Neofytidisom. Pri Žitave nepokračuje Yilmaz

V závere zimnej prípravy sa Zlatomoravčania dohodli na kontrakte s GEORGIOSOM NEOFYTIDISOM.

Dvadsaťjedenročný defenzívny stredopoliar prichádza z Michaloviec, kde strávil uplynulé dva roky. Slovenskú Fortuna ligu tak dokonale pozná. Po návrate Grozdanovskeho s Pintérom ide o tretiu zimnú akvizíciu Zlatých Moraviec.

„Viem, čo od tejto ligy čakať. Viem aj to, čo musíme ako tím urobiť, aby sme dosahovali úspechy. Je potrebné, aby sme boli v každom tréningu maximálne koncentrovaní a tvrdo pracovali. Čaká nás jar, ktorá bude z pohľadu klubu veľmi dôležitá,“ uviedol Neofytidis.Grécky legionár pôsobil predtým v Olympiakose Pireus. V staršom doraste viedol spoluhráčov na trávniku s kapitánskou páskou na ľavom rukáve. Georgios je tiež bývalý mládežnícky reprezentant Grécka.

„V Olympiakose som bol od svojich štrnástich rokov. Bolo to príjemné obdobie. V osemnástich sa mi podarilo debutovať v A mužstve. Teraz som šťastný, že sme sa dohodli s ViOn-om. Je to profesionálny klub, ktorý má všetko potrebné k tomu, aby hráči mohli napredovať správnym smerom. Pokúsim sa to využiť a pomôcť nielen klubu, ale i sebe,“ reagoval krátko po podpise zmluvy.

V kabíne sa stretol so svojim krajanom Alexandrom Kyziridisom, ktorý je rovnako na Slovensku druhý rok. „Je skvelé, keď máte pri sebe svojho krajana. Kyziho poznám od deviatich rokov. Hrávali sme proti sebe. Veľa mi o klube povedal. Bolo to, samozrejme, v pozitívnom duchu. Aj jeho slová ma presvedčili, že ViOn je pre mňa správna voľba,“ doplnil Neo.

Rodák zo Solúna stihol v novom drese odohrať jeden prípravný duel. Na domácej umelej tráve si pripísal pri víťazstve 3:2 s Banskou Bystricou 90 minút.

„Ide o futbalistu, ktorý pozná naše prostredie. Je mladý, talentovaný, má kvalitu. Snažili sme sa ho získať už v ostatných prestupových oknách, no podarilo sa nám to až teraz. A to aj napriek tomu, že mal v Michalovciach platný kontrakt. Touto cestou patrí klubu zo Zemplína poďakovanie, že sme v pri transfere našli spoločnú dohodu. Prvý prípravný zápas naznačil Neove kvality. Sme radi, že je u nás. Želáme mu, aby vo ViOn-e napredoval a tešili sme sa zo spoločných úspechov,“ uzavrel generálny manažér Marek Ondrejka.

Neofytidis nazbieral v doterajších troch sezónach v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži 43 štartov.Pri Žitave nepokračuje Kubilay Yilmaz

Anabáza tureckého legionára s rakúskym občianstvom sa končí po šiestich mesiacoch. Kubilay sa do Fortuna ligy vrátil po dvoch rokoch angažmánov v zahraničí. V pätnástich zápasoch sa gólovo nepresadil. Nepridal ani asistenciu.

„Po jesennej časti sme hľadali riešenia, ktoré by boli optimálne pre klub aj hráča. Prišla možnosť transferu do Michaloviec. Obe strany dospeli k tomu, že to bude aktuálne najlepšia voľba a umožnili sme mu prestup. Kubovi ďakujeme za služby, ktoré pre nás odviedol,“ priblížil Marek Ondrejka.

V ďalšej športovej kariére želáme Kubilayovi veľa športových úspechov. Vedenie klubu naďalej pracuje na posilnení ofenzívy. To by sa mohlo udiať už v najbližších dňoch. O všetkom budeme včas informovať

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri