Zápas 20.10.2023 | Timotej Pavlík

ViOn remizoval s Michalovcami

Zlaté Moravce si v 11. kole Niké ligy rozdelili body s MFK Michalovce po remíze 1:1.

piatok 20.10. ViOn Aréna Zlaté Moravce

2:2

MFK Zemplín
Michalovce

Niké liga 2023/2024

ViOn: Knobloch – Suľa, Majdan, Moško (83. Tumma), Sluka – Gono - Mondek, Brenkus (80. Weir), Čerepkai (71. Švec), Nsumoh (80. Mijič) – Balaj

Michalovce: Száraz – Magda, Jeřábek, Volanakis, Bahi – Karasjuk (67. Bednár), Šimamura, Danko (74. Žofčák, 77. Vaško) – Adekunle (74. Mendes), Marcin, Van Kessel

Góly: 11. a 87. Mondek – 58. a 69. Adekunle

Žlté karty: Brenkus, Gono – Adekunle, Žofčák

Rozhodovali: Gemzický – Ferenc, Roszbeck

Diváci: 970

ViOnu v zápase chýbala až pätica hráčov, zranení Matúš Chropovský, Milan Kvocera, Richard Nagy a Matej Slávik. Pre disciplinárny trest Denis Duga.

ViOn poučený oproti predchádzajúcim zápasom začal aktívnejšie. V 11. minúte otvoril skóre stretnutia Mondek, ktorý strelou spoza šestnástky nádherne prekonal brankára Száraza. Počas celého prvého dejstva mali ViOnisti hru pod kontrolou, držali loptu, hostia sa takmer vôbec nedostali do šestnástky domácich. Nič nenasvedčovalo tomu, že druhý polčas by mohol byť opakom.

Ten začali aktívnejšie Michalovčania. Lepšie sa začali pohybovať, zrazu ich bolo plné ihrisko. V 48. minúte pohrozili prvý raz, Knobloch ale ešte dokázal zlikvidovať tutovku Adekunleho. O desať minút však kapituloval. Marcin našiel pohodlne Adekunleho a ten vyrovnal na 1:1. V 69. minúte sa Adekunle presadil opäť. Predchádzala tomu však rozporuplná situácia, keď bol v šestnástke do hlavy zasiahnutý tvrdou strelou Moško. Zostal nehybne ležať na zemi, rozhodca Gemzický hru neprerušil. Lopta sa od Marcina dostala k spomínanému hráčovi hostí, ktorý práve nepokrytý ležiacim Moškom, skóroval. Pri ViOne však ku koncu zápasu stála šťastena. V 87. minúte strelil Mondek svoj druhý, jeho center skončil za chrbátom hosťujúceho gólmana. V samom závere mohol ešte strhnúť víťazstvo na stranu Zlatomoravčanov striedajúci Švec, ale jeho pokus tesne minul bránu.

Oba tímy tak naďalej čakajú na víťazstvo. FC ViOn sa v sobotu 28. októbra o 18.00 hod. doma znova pobije o tri body, tentokrát proti Skalici.

Vladimír Cifranič, hlavný tréner FC ViOn:

Prvý polčas sme mali pod kontrolou. V druhom polčase sme nepochopiteľne prestali hrať. Potom išiel súper zaslúžene do vedenia. Za druhý polčas sme si určite vyhrať nezaslúžili. Zrodila sa remíza, ktorá nikomu nič nerieši.