Zápas 17.9.2022 | Timotej Pavlík

ViOn prišiel o domácu neporaziteľnosť

Futbalisti ViOnu v 11. kole nedokázali zvíťaziť na domácom ihrisku. Michalovciam podľahli 0:1.

Diváci: 756

Tréner Kocian sa musel zaobísť bez zranených Slobodu, Čonku, Chropovského, Ráka, Brenkusa, Vestenického a Grozdanovskeho. Výzazná maródka mu dovolila na zápasovú súpisku napísať len 17 mien.

Po dvoch úspešných fortunaligových zápasoch a postupe v pohári sa očakával ďalší úspešný duel. Doteraz Zlatomoravčania doma v tejto sezóne neprehrali a túto sériu chceli natiahnuť.

V úvode zápasu mali Michalovčania šancu, pri Lukáčovi však stála šťastena, keď lopta skončila na jeho pravej žrdi. Zemplínčania sa dostávali do šancí aj naďalej. V 22. minúte po rohovom kope si najlepšie na center nabehol stopér Jeřábek a hlavou otvoril skóre stretnutia.

Vionisti sa v ofenzíve presadzovali veľmi ťažko, šancí mali minimum. Cez umne brániace Michalovce sa im v prvom polčase nepodarilo vyrovnať.

V druhom dejstve najviac rozruchu priniesla 62. minúta. Po spornom aute pukli nervy realizačnému tímu Michaloviec. Žlté karty dostali tréneri Hrnčár aj Höger, pričom hlavný kouč hostí po nej hlavnému rozhodcovi zatlieskal, dostal druhú žltú a následne červenú kartu. Jeho miesto do konca zápasu tak ostalo iba na tribúne.

V 79. minúte mali červeno-modrí najväčšiu gólovú príležitosť. Po faule Nijeho na Niarchosa v šestnástke si loptu na biely bod postavil sám faulovaný hráč. To, čo sa hovorí, že faulovaný penaltu kopať nemá, sa potvrdilo. Ľahkú strelu takmer do stredu brány zlikvidoval hosťujúci brankár, z následnej dorážky neuspel ani Horák. V zápase s minimom striel a šancí putovali tri body na Zemplín.

Ján Kocian, tréner FC ViOn: Chýba nám efektiva. V druhom polčase sme chceli byť dominantnejší. Aj z tých pár šancí, čo sme mali, musíme dať gól.