Zápas 18.2.2024 | Matej Zima

ViOn nestačil na Slovan

V 20. kole Niké ligy Zlaté Moravce prehrali na pôde bratislavského Slovanu 1:4.

Do zápasového kolotoču sa vrátil Nagy, ktorý pre zranenie z generálneho zápasu proti Slavii Praha vynechal prvý zápas jarnej časti. Pre zranenie stretnutie vynechali Matúš Čonka, Gergely Tumma, Iuri Tabatadze, Branislav Sluka a Miroslav Gono. Kvôli zápasu B-tímu na súpiske chýbal Patrik Richter.

Úradujúci majster začal aktívne, ViOn mal obrovský problém držať loptu na súperovej polovici. Tlak domácich priniesol prvý gol v 15. minúte po voleji kapitána Slovanu Juraja Kucku. V 30. minúte sa rozvlnila sieť Patrika Lukáča po druhýkrát, tentoraz po góle Gersona Rodriguesa. Najväčšiu šancu v prvom polčase mali Zlatomoravčania v 45. minúte, keď po zakončení Karola Mondeka skončila lopta v sieti Trnovského. Gól pre offside nakoniec neplatil.

Druhé dejstvo začali aktívnejšie ViOnisti. Snahy ViOn-u o otočenie stavu stretnutia zmaril gól Nina Marcelliho na 0:3, ktorého zakončenie nešťastne obtrelo Soufianeho Dramého a skončilo v sieti. V 59. minúte mal ViOn obrovskú šancu na zníženie, keď center Karola Mondeka našiel nepokrytého Karola Mészárosa, ktorého hlavičku vychytal bránkar domácich. V 72. minúte ViOn znižoval na 1:3 po akcii Karola Mészárosa, ktorého center našiel pred bránou Filipa Balaja, ten skóroval v drese červeno-modrích prvýkrát v tejto sezóne. O minútu neskôr po rýchlom protiútoku zvýšil Slovan na 1:4 po druhom góle Gersona Rodriguesa.

Zlatomoravčania naďalej zostávajú so štyrmi bodmi na poslednej priečke Niké ligy.

Najbližšie odohrajú zverenci Michala Hippa duel vo ViOn Aréne v sobotu 24. februára o 15.00 hod., keď privítajú MFK Ružomberok.