FC ViOn prehral v 8. kole MONACObet ligy proti Pohroniu.

8. kolo, piatok 20.9. Mestský futbalový štadión Žiar nad Hronom

FK Pohronie
Žiar nad Hronom - Dolná Ždaňa

2:0

MONACObet liga 2024/2025

Prvé dejstvo mali domáci aktívnejšie. V 8. minúte famózne zlikvidoval prvú akciu Hydaru brankár Vionistov Richter. V 10. minúte sa otváralo skóre, keď hráč Pohronia Kubaji strelil gól po chybnom odkope Suľu vo vlastnej defenzíve. Domáci mali ďalšiu veľkú šancu v 17. minúte, ale Richter fantasticky vychytal strelu Jokela. Prvú veľkú príležitosť mali Požitavčania v 28. minúte po centri Balaja, no jeho zakončenie napokon zneškodnil brankár Jurička. Ďalšiu šancu mali Zlatomoravčania v 37. minúte, keď zakončenie Kadleca zblokovala obrana Pohronia.

V druhom polčase mali prvú šancu hráči zo Žiaru nad Hronom. V 59. minúte sa Horvát ocitol v ideálnej streleckej pozícii, ale gól z toho nepadol. Zlatomoravčania mali obrovskú príležitosť v 67. minúte, keď prihrávka do medzipriestoru našla Kuzmu, ktorého napokon odstavil Macej. V 70. minúte sa domáci tešili z druhého gólu, keď Khiminets strelou z veľkej diaľky prekonal Richtera.

Najbližšie odohrajú zverenci Romana Hudeca duel 9. kola MONACObet ligy v piatok 27. septembra o 18:00h vo ViOn aréne, kde vyzvú FC ŠTK 1914 Šamorín.