Zápas 12.5.2023 | Timotej Pavlík

ViOn nestačil na AS Trenčín

Zlaté Moravce prehrali v 9. kole nadstavbovej skupiny o udržanie sa proti Trenčínu 1:2.

Fortuna liga 2022/2023 - Skupina o udržanie sa

FC ViOn: Lukáč – Suľa, Bednár, Toml, Čonka – Múdry, Sloboda (67. Duga) – Almeida (67. Ikugar), Mondek (67. Brenkus), Pinte – Čerepkai (83. Ďubek)

AS Trenčín: Vozinha – Kmeť, Bagin, Stojsaljevič, Kozlovský – Bainovič (90. dos Santos), Hollý – Azango (78. Yem), Gajdoš (88. Adewale), Soares – Emeka (77. Kupusovič)

Gól: 12. Čerepkai (z 11 m) – 45. Azango, 65. Emeka

Žlté karty: Sloboda, Mondek, Pinte, Brenkus, Čonka, Bednár – Emeka, Gajdoš, Soares

Rozhodovali: Očenáš – Pozor, Hrmo

Diváci: 1118

Piatkový duel vynechali pre zranenia Tomáš Vestenický a Alden Šuvalija.

Zlatomoravčania začali aktívnejšie. V 12. minúte zahrali hostia v šestnástke rukou. V hre sa pokračovala, ale po následnom preštudovaní situácie VAR-om nariadil rozhodca Očenáš pokutový kop. Čerepkai ho premenil a poslal VIOn do vedenia. Druhý gól mohol po brejku pridať Modek, ale sám zoči-voči Vozhinovi neuspel. Naopak, bol to Trnečín, ktorý skóroval. O vyrovnanie sa postaral v 45. minúte Azango.

Po zmene strán boli Trenčania aktívnejší, v 63. minúte rozhodol o víťazstve Trenčína Emeka. Napriek snahe už Zlatomoravčania nič vážnejšie v zakončení v závere nevymysleli. Trenčín si výhrou zabezpečil účasť v najvyššej súťaži aj v budúcej sezóne. Naopak, domácou prehrou si ViOn značne skomplikovali situáciu vo Fortuna lige.

ViOn zostáva pred posledným kolom na barážovom jedenástom mieste s dvojbodovou stratou na Michalovce. Na posledné ligové kolo vycestujú futbalisti Zlatých Moraviec práve na Zemplín. Domácim bude na vyhnutie sa baráži stačiť bod, vionisti potrebujú bodovať naplno. O konečnom umiestnení totiž rozhodujú vzájomné zápasy. Tie budú mať bez ohľadu na záverečný duel lepšie Michalovce. Zápas sa hrá v sobotu 20. mája o 18.00 a v priamom prenose ho odvysiela televízia Nova Sport.

Ivan Galád, hlavný tréner FC ViOn:

Mali sme dobrý vstup do stretnutia, dali sme vedúci gól a mali sme aj ďalšie šance, ktoré sme nepremenili. ViOn je silný klub, má svoje korene, myslím že pôjde ďalej. Verím, že sa nám napriek všetkému podarí ligu zachrániť.