Aktuality 13.1.2024 | Matej Zima

ViOn má na lane štyroch legionárov

So Zlatými Moravcami sa pripravujú Sergo Kukhianidze, Iuri Tabatadze, Jemali-Giorgi Jinjolava a Soufiane Dramé. Po dotiahnutí všetkých potrebných administratívnych detailov ich klub čoskoro oficiálne oznámi ako nových členov tímu.

179 centimetrov vysoký hrotový útočník Sergo Kukhianidze sa narodil v Kutaisi v Gruzínsku a svoj debut v najvyššej gruzínskej súťaži absolvoval vo veku 17 rokov za Torpedo Kutaisi. V najvyššej súťaži sa však natrvalo usadil až v roku 2021 v drese Samgurali. V danej sezóne skóroval 11-krát v 33 dueloch.
V prebiehajúcej sezóne si obliekal dres Dila Gori aj v Európskej konferenčnej lige v zápasoch proti slovenskému účastníkovi z Dunajskej Stredy. 24-ročný bývalý mládežnícky reprezentant bude čoskoro oficiálne predstavený ako nový hráč ViOnu s kontraktom do konca sezóny.

Ďalším zvučným menom je Iuri Tabatadze. Meno Gruzínskeho krídelníka sa počas leta spájalo s bratislavským Slovanom, 24-ročný bývalý mládežnícky reprezentant Gruzínska však doposiaľ strávil celú svoju seniorskú kariéru v Saburtalo Tbilisi. V uplynulej sezóne nastúpil do 26 duelov v ktorých 8-krát skóroval a na 2 góly prihrával. Iuri Tabatadze v jeho predošlom pôsobisku viedol tím ako kapitán.

Spolu s Tabatadzem prichádza zo Saburtala aj krajný obranca Jemali-Giorgi Jinjolava. 23-ročný Jinjolava bol taktiež mládežníckym reprezentantom Gruzínska. Väčšinu svojej kariéry odohral za spomínaný Saburtalo Tbilisi, odskočil si však aj na hosťovanie do B-tímu španielskeho Cádizu.

ViOn sa posilní aj o francúzskeho stopéra Soufiane Dramého, ktorý prichádza na hosťovanie z českých Teplíc. Za kub zo severu Čiech odohral na jeseň 8 stretnutí vo Fortuna lige a pridal aj jeden štart v českom pohári. 27-ročný stopér, a v minulosti aj defenzívny záložník, Soufiane Dramé přišel do Česka v roku 2016 z francúzskeho Lens do Slovácka. Neskôr prestúpil do Karvinej, kde si pripísal najviac štartov v českej najvyššej súťaži. Počas jeho pôsobenia v Karvinej absolvoval hosťovanie Příbrami.

FC ViOn dolaďuje posledné detaily na kontraktoch a v najbližších dňoch ich oficiálne predstaví ako nových členov tímu Michala Hippa. Príchody sa Lukáčom, Mészárosom, Kukhianidzem, Tabadzem, Jinjolavom a Dramém nekončia. Klub ešte pracuje na príchodoch hráčov do stredu poľa.


Generálny partner
Hlavný partner
Partneri