Aktuality 23.12.2023 | Timotej Pavlík

ViOn hlási prvý príchod. Posilnil sa o skúseného krídelníka

Tridsaťročný Karol Meszáros podpísal pri Žitave jeden a polročnú zmluvu.

Rodák z Galanty už pozná prostredie klubu zo Zlatých Moraviec. V januári 2013 prišiel z bratislavského Slovana na polročné hosťovanie do ViOnu, počas jeho pôsobenia nastúpil v červeno-modrom drese do 12 ligových duelov a dvakrát v nich skóroval.

Jeho strelecky najúspešnejšia sezóna je v ročníku 2014/2015, keď skóroval sedemkrát v 25 dueloch v drese Slovana a výrazne tak dopomohol belasým k titulu. Jeho ďalšie kroky smerovali do Maďarska, kde postupne hrával za Puškáš Academy, Debrecín, Haladáš a Újpešť. Ostatné štyri sezóny strávil v Českej republike, kde obliekal dva roky dres Českých Budějovíc a dve sezóny strávil aj v Slovane Liberec.

Skúsený záložník sa teší na návrat do ViOnu: ,,Klub dobre poznám. Na začiatku mojej kariéry som vo Vione strávil krátke polročné hosťovanie, takže prostredie pre mňa nie je neznáma. Nikdy som Zlaté Moravce neprestal sledovať. Je to rodinný klub, v ktorom vždy všetko fungovalo na výbornú. Veľký rešpekt pred všetkými ľuďmi v klube, na čele s pánom majiteľom.”

Karol Meszáros vie, o čo bude na jar prioritou: ,,Hlavným a základným cieľom celého klubu je v tomto tradičnom futbalovom meste zachrániť najvyššiu ligu. ⁠Fanúšikom viem sľúbiť, že v každom zápase vydám zo seba maximum.”

Skúsený krídelník opisuje svoje rozhodnutie vrátiť sa do Zlatých Moraviec: ,,V minulosti som v Maďarsku pôsobil s trénerom Hippom a od tejto doby sme v kontakte. Asi zhruba pred mesiacom ma prvýkrát kontaktoval s ponukou prísť do Vionu. Po zvážení všetkých okolností a porade s rodinou som sa rozhodol na ponuku kývnuť. Za príležitosť som samozrejme vďačný a urobím všetko, čo je v mojich silách, aby som tímu pomohol dosiahnuť spoločné ciele,” uzavrel dvojnásobný majster najvyššej slovenskej súťaže.

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri