Aktuality 6.6.2022 | Redakcia

ViOn hlási ďalšie nové meno. Prichádza krídelník Patrik Pinte

Druhým menom, ktoré bude od novej sezóny pôsobiť v klube je Patrik Pinte. Vo vlaňajšom ročníku hrával v Tatrane Liptovský Mikuláš.

Po Timotejovi Múdrom získali červeno-modrí ďalšie zaujímavé meno. Tentoraz 25-ročného ofenzívneho futbalistu Patrika Pinteho. Rodák zo Šamorína je synom bývalého slovenského reprezentanta Atillu Pinteho. Odchovanec Slovana hrával aj v Haladási, Komárne a Šamoríne. K Žitave prichádza po roku strávenom v Liptovskom Mikuláši.

"Bol som príjemne prekvapený, keď sa mi ozvali Zlaté Moravce. Vždy hráča poteší, ak sa mu ozve klub. O to viac, keď keď ho chce v tíme samotný tréner," opisuje prvé dojmy po podpise zmluvy Patrik Pinte. ViOnu sa upísal na jeden rok. Súčasťou kontraktu je aj opcia na ďalšiu sezónu.

V hre boli aj iné kluby, ale nad ponukou od Žitavy príliš neváhal. "Áno, boli aj iné možnosti. Ale o tom je teraz už zbytočné hovoriť. Vždy chce človek urobiť správny krok. Dlho som sa nerozhodoval, rokovania boli pomerne rýchle. Verím, že som urobil dobré rozhodnutie," pokračuje Patrik.

Posledný rok pôsobil Pinte v Liptovskom Mikuláši, ktorý svoje domáce zápasy hrával v Poprade. "To je jedna z vecí, na ktorú sa najviac teším. Že idem do klubu, ktorý má výbornú infraštruktúru. Že domáce zápasy budem hrať konečne doma," dodáva.

Prípravné obdobie vionistov sa začína 15. júna. Vtedy Patrikovi končí aj kontrakt v Tatrane Liptovský Mikuláš. Od nasledujúceho dňa mu začína platiť nová zmluva vo ViOne. "Veľmi sa už teším. Chcem podávať čo najlepšie výkony, ale v prvom rade si želám, aby sme dobre fungovali ako tím. Verím, že to bude pre nás dobrá a úspešná sezóna," uzavrel prvý rozhovor pre svojho nového zamestnávateľa.

Patrik Pinte sa v ofenzíve najlepšie cíti na jednom z krídel, ale vie alternovať aj na hrote útoku. Vo ViOne bude obliekať dres s číslom 20.

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri