Aktuality 4.2.2024 | Matej Zima

ViOn čaká generálka ako zo sna

Generálka s českým gigantom.

ViOnisti nastúpia v nedeľu 4. februára o 15:00 h na zápas so Slaviou Praha.

Červeno-modrí sa počas zimnej prestávky posilnili o deväť hráčov, čím dali najavo, že to so záchranou myslia vážne. V úvode zimnej prípravy čelili v Tipsport lige českému Zlínu, ktorý nastúpil v plnej zostave, ktorý zdolali 1:0. Aj zápas so Zbrojovkou Brno bol úspešný, tú zdolali Zlaté Moravce 2:0. V závere Tipsport ligy ViOn remizoval so Skalicou 1:1, domáci skórovali v závere z penalty.

Zlatomoravčania vycestovali 23. januára do tureckého Beleku, kde mali viacerí hráči problémy s virózou, napriek tomu odohrali dva kvalitné zápasy. Prvý duel s tímom z maďarskej prvej ligy Kecskeméti prehrali 0:3. Druhý súboj s ukrajinským prvoligistom Veres-Rivne sa skončil 0:0, ViOnisti však mali v zápase prevahu.

V nedeľu čaká na ViOn veľký futbalový sviatok v podobe generálky na Slavii Praha. O výsledok zápasu však veľmi nejde, oba tímy sú víťazmi už pred ním. Výťažok zo zápasu pôjde na nákup terénnych sanitiek, ktoré budú slúžiť na Ukrajine.

Slavia sa pripravovala prevažne v portugalskom Algarve, v ktorom strávili až sedemnásť dní. Na hernom sústredení odohrali štyri stretnutia. Ich súpermi boli dánsky Sonderjyske, švédsky AIK a dvakrát sa stretli s Pekingom Guoan.

Tím Jindřicha Trpišovského sa počas zimného prestupového obdobia posilnil o českého reprezentačného brankára Jindřicha Staněka, reprezentačného obrancu Dávida Zimu, ale aj o Ondřeja Zmrzlého a Štěpána Chaloupeka.

Nedeľný zápas bude historicky prvý vzájomný duel medzi ViOnom a Slaviou. Tábor červeno-modrých verí, že nepôjde o posledný.

Posledných 5 zápasov FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble:
Veres Rivne - ViOn 0:0
Kecskemeti TE - ViOn 3:0
MFK Skalica - ViOn 1:1
Zbrojovka Brno - ViOn 0:2
Zlín - ViOn 0:1


Posledných 5 zápasov SK Slavia Praha:
Beijing Guoan F.C. - SK Slavia Praha 0:0
Beijing Guoan F.C. - SK Slavia Praha 1:3
SK Slavia Praha - AIK Fotboll 2:0
SK Slavia Praha - Sønderjyske Fodbold 4:0
Baník Ostrava - Slavia Praha 2:3


Info z kabíny: Michalovi Hippovi budú v nedeľu chýbať zranení Miroslav Gono, Branislav Sluka a Gergely Tumma a chorý Karol Mészáros. Ostatní sú hlavnému trénerovi k dispozícii.

Priamy prenos: Zápas má výkop naplánovaný o 15:00 h. Zápas bude možné sledovať cez O2 TV.

Generálny partner
Hlavný partner
Partneri