Tlačová správa 8.2.2024 | Matej Zima

ViOn absolvoval tlačovú konferenciu pred začiatkom jarnej časti Niké ligy

FC ViOn mal pred začiatkom jarnej časti Niké ligy tlačovú konferenciu. Pred médiá predstúpili predseda predstavenstva Martin Ondrejka, tréner Michal Hipp a novozvolený kapitán Patrik Lukáč.

K zimnej príprave klub pristúpil veľmi zodpovedne, aj čo sa týka skautingu aj výberu hráčov.komentoval predseda predstavenstva Martin Ondrejka na úvod tlačovej konferencie. V krátkosti sa dotkol aj stránky ohľadom finančného zabezpečenia klubu.Finančná stabilita je zabezpečená, pričom došlo k navýšeniu rozpočtu.dodal.


Michal Hipp si prípravu pochvaľuje.Naši hráči počas prestávky ozaj na sebe pracovali. Každoročne sa zimná prestávka skracuje, u nás sa začala 4. januára. Trénovali sme dvojfázovo. Som rád, že sme mohli absolvovať výjazd do Prahy, za seba môžem povedať, že som prišiel do známeho prostredia. Veľmi kvalitný súper, hráči sa mali možnosť presvedčiť o tom, aké je to hrať proti silnému tímu na európske pomery.

Jednou z tém na tlačovej konferencii bola aj spolupráca so FC Saburtalo Tbilisi. K tej sa vyjadril predseda predstavenstva Martin Ondrejka.So Saburtalom sme na začiatku spolupráce, máme tu zatiaľ troch novicov, ktorí zvýšili kvalitu nášho mužstva.Taktiež hovoril aj na margo spolupráce so Slaviou Praha.V Prahe sme sa cítili veľmi dobre, bol to pekný zážitok. Ďakujeme im, že sme absolvovali generálku práve v ich domácom prostredí. So Slaviou sme sa dohodli na spolupráci, budeme to počas tohto polroka rozvíjať. Vedenie Slavie príde počas jari k nám, trošku si to tu u nás chcú pozrieť a majú detailnú predstavu spolupráce. Veľmi si to vážime a tešíme sa.

Pri spolupráci so Saburtalom sa pristavil aj tréner Michal Hipp.Videl som finále poháru, ktorý vyhralo Saburtalo, vytypovali sme si pár hráčov, ktorí by nám vedeli pomôcť posilniť káder. Som veľmi rád, že k nám prišli práve traja kľúčoví. Prišli nám pomôcť a zatiaľ mám na nich len pozitíva,dodáva tréner FC ViOn.

Realizačný tím počas zimy zvolil aj nového kapitána, stala sa ním staronová tvár Patrik Lukáč, ktorý sa vrátil na ViOn v tomto prestupovom období. Práve Patrik hodnotil aktuálnu situáciu v hráčskej kabíne.Každý je natešený na ligu, všetci sme zdraví a tešíme sa na prvé kolo. Dúfame, že sa chytíme hneď v úvode a získame proti Dukle tri body.

Novozvolený kapitán si pochvaľoval prístup prípravy.Boli nám vytvorené nadštandardné podmienky a je už len na nás, aby sme spoločne splnili cieľ a udržali ViOn v najvyššej súťaži. Verím tejto kabíne, že sa nám to podarí a veľmi sa na to teším,uzavrel 29-ročný gólman.

V závere sa zástupcovia klubu venovali postupu pri záchrane v lige.Sme veľmi často v úlohe zachraňujúceho sa klubu, dá sa povedať, že sme v tomto už čiastočne zorientovaní,dodal predseda predstavenstva.

Doplnil ho aj skúsený tréner.Cieľ je pre nás všetkých jednoznačný - zachrániť sa. Naše posily majú svoju kvalitu, viem si predstaviť, že pomôžu,uzavrel kouč Vionistov.

Lukáč má ako líder tímu jasný predstavy.Postavím sa k tomu najlepšie ako budem vedieť a budem chcieť dotiahnuť s kapitánskou páskou ViOn k záchrane, dodal na záver tlačovej konferencie zástupca hráčskej kabíny.


KÁDER:

18 Matúš Chropovský (B), 1 Patrik Lukáč (B) “K”, 33 Patrik Richter (B),
22 Samuel Suľa (O), 39 Matej Moško (O), 25 Richard Nagy (O), 8 Soufiane Dramé (O), 90 Matúš Čonka (O) “AK”, 5 Jemali-Giorgi Jinjolava (O), 2 Vladimír Majdan (O), 3 Gergely Tumma (O), 6 Miroslav Gono (S), 17 Branislav Sluka (S), 14 Denis Duga (S) “AK”, 99 Andrija Balić (S), 29 Adam Brenkus (S), 26 Tomáš Ďubek (S), 19 Levan Nonikashvili (S), 30 Samuel Hodúr (S), 11 Jakub Švec (K), 7 Iuri Tabatadze (K), 23 Patrik Dulay (K), 16 Karol Mondek (K) “AK”, 10 Karol Mészáros (K), 9 Marek Švec (Ú), 21 Marek Kuzma (Ú), 45 Filip Balaj (Ú)


PRÍCHODY:

Marek Švec – Spartak Myjava (návrat z hosťovania), Andrija Balić – Zrinjski Mostar, Marek Kuzma – FK Železiarne Podbrezová, Iuri Tabatadze – FC Saburtalo (hosťovanie), Jemali-Giorgi Jinjolava – FC Saburtalo (hosťovanie), Levan Nonikashvili – FC Saburtalo (hosťovanie), Soufiane Dramé – FK Teplice (hosťovanie), Karol Mészáros, Patrik Lukáč - Podbeskidzie


ODCHODY:

Kristián Kolembus – hosťovanie Nové Mesto, Robert Stareček – hosťovanie ŠKF Sereď, Patrik Mijić – ukončenie zmluvy, Milan Kvocera – ukončenie zmluvy, James Weir – ukončenie zmluvy, Johnson Nsumoh Kalu – ukončenie zmluvy, Roman Čerepkai – ukončenie hosťovania, Milan Knobloch – koniec zmluvy, Matej Slávik – ukončenie zmluvyPRÍPRAVNÉ ZÁPASY:

6 prípravných zápasov

FC Zlín - FC ViOn 0:1 (J. Švec) – Tipsport liga

FC Zbrojovka Brno – FC ViOn 0:2 (Tabatadze, Nonikashvili) – Tipsport liga

MFK Skalica – FC ViOn 1:1 (M. Švec) – Tipsport liga

Kecskeméti TE – FC ViOn 3:0 – sústredenie v Beleku

Veres Rivne – FC ViOn 0:0 – sústredenie v Beleku

SK Slavia Praha – FC ViOn 4:1 (Kuzma)

Bilancia: 6 2 2 2 5:8

Strelci: J. Švec, Tabatadze, Nonikashvili, M. Švec, Kuzma po 1


Generálny partner
Hlavný partner
Partneri