Zápas 24.5.2023 | Timotej Pavlík

V prvom meraní síl o Fortuna ligu tesné víťazstvo Prešova

FC ViOn podlahol Prešovu v prvom barážovom stretnutí o účasť Fortuna lige 0:1. Hralo sa v Ličartovciach.

utorok 23.5. Ličartovce

Tatran
Prešov

1:0

Fortuna liga 2022/2023 - Skupina o udržanie sa

FC ViOn: Lukáč – Suľa, Bednár, Toml, Čonka – Múdry, Duga - Almeida (75. Dulay), Ďubek (52. Sloboda), Pinte - Mondek (60. Ikugar)

Prešov: Kučinskij – Petko, Horváth, Baran, Nagy, Sokol – Keresteš, Karaš (60. Nemtinov), Milunovič – Andrič (70. Matos), Dolný (90.+3. Ivanko-Macej)

Gól: 33. Baran

Žlté karty: Andrič, Nagy - Suľa, Lukáč, Bednár

Rozhodovali: Kružliak – Poláček, Jekkel

Diváci: 1388

V úvodnom barážovom stretnutí chýbali trénerovi Galádovi dôležití hráči. Pre zranenia Vestenický, Šuvalija a Čerepkai a pre kartovú stopku Brenkus.

Tatran Prešov začal lepšie, v úvodnej polhodine bol dominantný. Jeho futbalisti boli rýchlejší a agresívnejší, vytvárali si sľubné príležitosti. Prekonať hosťujúceho Lukáča sa im ale podarilo až v 33. minúte. Po rohovom kope a viacnásobne odrazenej lopte skóroval zo skrumáže Baran, keď jeho strelu zachytil brankár ViOnu tesne za bránkou čiarou. Zlatomoravčania hrozili najmä Mondekom, jeho aktivita však vyrovnanie nepriniesla.

Do druhého dejstva nastúpili lepšie vionisti. Boli aktívnejší. Veľmi blízko ku gólu mal Sloboda. Strelu Suľu domáci brankár iba vyrazil, lopta sa dostala ku kapitánovi hostí, ten obišiel brankára, ale gólu zabránil na baránkovej čiare Milunovič. Postupne ViOn zvyšoval aktivitu, domáci, ubúdali sily, vyrovnanie však už neprišlo. Za zmienku stojí fakt, že v 75. minúte nastúpil len 18-ročný dorastenec Patrik Dulay, pre ktorého to bola premiéra medzi mužmi.

Prešov si pred piatkovou odvetou vo ViOn Aréne vybojoval lepšiu pozíciu. Zlaté Moravce budú musieť doťahovať jednogólové manko. V prípade jednogólového víťazstva ViOnu sa bude predlžovať 2x15 minút, ak sa nerozhodne prídú na rad penalty. Duel sa začína o 20.30 h.

Sezónne permanentky zostávajú v platnosti. Lístky si je možné kúpiť na čerpacej stanici ViOn, alebo online na: https://fcvion.maxiticket.sk/ alebo pred stretnutím v pokladniach na štadióne. Klub pripravuje aj sprievodné akcie pre deti a takisto pre kotol.

Ivan Galád, hlavný tréner FC ViOn:

Domáci mali dobrý úvod a víťazstvo si zrejme zaslúžili. Máme pred sebou ešte jeden zápas a musíme veriť, že to otočíme. Snažili sme sa hráčov upokojiť, nepodali najlepší výkon a dúfam, že doma to bude lepšie.